Panel użytkownika
Nazwa użytkownika:
Hasło:
Nie masz jeszcze konta?

Przewijanie kodu za pomocą prawego przycisku myszy w środowiskach Microsoft Visual oraz Qt Creator

Ostatnio zmodyfikowano 2014-12-16 05:44
Autor Wiadomość
McAffey
Temat założony przez niniejszego użytkownika
Przewijanie kodu za pomocą prawego przycisku myszy w środowiskach Microsoft Visual oraz Qt Creator
» 2014-12-14 14:49:22
Witajcie, w code::blocksie uwielbiam domyślną funkcjonalność edytora - przewijanie tekstu(kodu) za pomocą prawego przycisku myszy. Zapewne większość z nas się z tym kiedyś spotkała, ale dla niewtajemniczonych wyjaśnię - ów funkcjonalność polega na przytrzymywaniu prawego przycisku myszy i przesuwaniu kodu (we wszystkich kierunkach) za pomocą ruchów myszką, analogicznie do popularnego sposobu przesuwania wyświetlanych obrazów na urządzeniach z dotykowym ekranem.

Po krótkim wstępie, przejdę do meritum, dla którego powstał ów temat - nie potrafię znaleźć takiego ustawienia/wtyczki dla środowisk Microsoft Visual (2013) oraz Qt Creator (3.2.0). Czy ktoś z was ma wiedzę jak taką funkcjonalność uruchomić/pobrać dla w/w środowisk ? Bardzo by mnie to ucieszyło, ponieważ obecnie częściej korzystam z Qt Creatora i Visuala niż CodeBlocksa, i tej jednej funkcjonalności mi najbardziej brakuje.

Z góry dzięki :)
P-122857
turaz
» 2014-12-14 20:26:13
Witam,
Używam Qt Creator'a od około 2 lat i niestety nie kojarzę, żeby ten feature kiedykolwiek istniał w tym sofcie.
P-122866
DejaVu
» 2014-12-15 19:05:52
Zakręć kółkiem - od tego jest scroll :)

PS. Nie znalazłem takiej opcji w Visual Studio 2012.
P-122901
turaz
» 2014-12-15 20:53:34
Tylko, że z tego co kolega McAffey napisał wynika, że nie tylko interesuje go przewijanie góra <-> dół, ale również lewo<->prawo
P-122907
McAffey
Temat założony przez niniejszego użytkownika
» 2014-12-16 05:44:33
Panie Piotrze, ależ to oczywiście nie jest odpowiedź na moje pytanie ;> Kółko kółkiem, ale to całkiem zastanawiające że nigdzie oprócz codeblocksa się z takim przewijaniem nie spotkałem, nawet w zewnętrznych wtyczkach (w żadnym edytorze z którego korzystam/korzystałem, wymienione w tym temacie są tylko tymi na których mi najbardziej zależy), a stosunek łatwości implementacji do wprowadzonej wygody moim zdaniem jest olbrzymi. To naprawdę ciekawe zjawisko, zwykle wygodne funkcjonalności mają tendencję do powtarzania się u "konkurencji" :)

Może mamy na forum kogoś kto bawił się w pisanie wtyczek do Visuala lub Qt Creatora, co ? Jest robota dlań :D

Edit: I oczywiście kolega turaz ma rację ;) To jest super sprawa nie tylko żeby przewijać góra-dół, ale również do szybkiego podglądnięcia co się nie zmieściło na monitorze z prawej strony :)
P-122928
« 1 »
  Strona 1 z 1