Panel użytkownika
Nazwa użytkownika:
Hasło:
Nie masz jeszcze konta?

[Visual C++] Alternatywne ścieżki dostępu do bibliotek SFML

Ostatnio zmodyfikowano 2014-12-31 01:00
Autor Wiadomość
Kopczak1995
Temat założony przez niniejszego użytkownika
[Visual C++] Alternatywne ścieżki dostępu do bibliotek SFML
» 2014-12-28 15:22:10
Witam.
Bawię się z SFML'em i ostatnio natrafiłem na pewien problem. Biblioteki domyślnie mam linkowane ścieżką bezpośrednio czyli wiadomo C:/coś tam/ coś tam :P
Jednak ostatnio bawię się tak, że projekt mam zarówno na pendku jak i na kompie, więc pojawia się problem, bo jakbym chciał odpalić go z pendrive'a to już będzie inna ścieżka dostępu niż gdybym odpalał z plików na kompie...
No i w końcu moje pytanie - jak powinienem zalinkować wszystkie biblioteki aby mi to odpalało w obu miejscach? Myślałem o ścieżkach względnych do pliku ale nie mam pomysłu jak to uczynić (nie wiem do końca jak Visual szuka bibliotek :/ )
Pliki mam poustawiane tak:

Folder główny rozwiązania:
-wszystkie projekty
-pliki dla rozwiązania, które tworzy Visual
-debug ze wszystkimi *exe
-folder SFML

Biblioteki załączałem naturalne zgodnie tutkiem. Jeśli istotne mam Visuala Ultimate 2013.

Jeśli ktoś bawi się w tym środowisku i je na tyle ogarnia prosiłbym o pomoc :)
P-123448
DejaVu
» 2014-12-28 20:55:35
Skonfiguruj projekt analogicznie do:
http://cpp0x.pl/kursy​/Kurs-SFML-2-x-C++​/Instalacja-i-konfiguracja​/Konfiguracja-SFML-2-0-Visual-​C++​/463

Jeżeli relatywny dostęp do bibliotek jest taki sam na dysku jak na pendrive to przy podawaniu katalogu w którym znajdują się biblioteki możesz użyć zmiennej, która zawiera ścieżkę do katalogu w którym znajduje się plik z projektem:
$(ProjectDir)/../../SFML/libs/
P-123498
Kopczak1995
Temat założony przez niniejszego użytkownika
» 2014-12-31 01:00:07
O, dzięki :) Dokładnie o to mi chodziło :)

@Edit Zamykam temat, problem rozwiązany.
P-123719
« 1 »
  Strona 1 z 1