Panel użytkownika
Nazwa użytkownika:
Hasło:
Nie masz jeszcze konta?

Prosty program sieciowy

Ostatnio zmodyfikowano 2010-01-04 17:59
Autor Wiadomość
volfik
Temat założony przez niniejszego użytkownika
Prosty program sieciowy
» 2010-01-03 18:27:36
Witam, niedawno zaczalem nauke programowania. Uczylem sie sam z internetu najpierw w cmd, pozniej w allegro ale w internecie nie moge znalesc tego co bym chcial mianowicie chcialbym sie dowiedziec jak napisac program ktory:
-poprosi uzytkownika o wpisanie tekstu
-zapamieta to, co uzytkownik wpisal
-wysle wpisany tekst do mnie (cos jak komunikator(GG))
Moze wysylac na e-mail, gg czy inaczej (jak bedzie najprosciej bo o PHP, mysql nie mam zielonego pojecia (ale jesli ktos ma dla mnie jakis dobry kurs bardzo dakujem :D)
chcialbym miec przyklad takiegoz programu lub niech ktos mi powie co i jak a ja sobie sam napisze (bo wole robic sam, ale jak mi ktos da gotowy kod to ja sobie go przestudiuje(tak sie uczylem C++)) :P
P-12688
Bartaz
...
» 2010-01-03 18:39:45
P-12689
lynx
» 2010-01-04 16:58:07

-poprosi uzytkownika o wpisanie tekstu
?? No to nie jest chyba trudne, w kursie C++ na tej stronie napewno to znajdziesz.
(cin, cout).


-zapamieta to, co uzytkownik wpisal
Eee... poczytaj lepiej jakiś kurs, bo do tego wystarczy Ci zwykła zmienna. (np. std::string)

Jeśli nie chcesz konsoli to zajmij się jakąś biblioteką od GUI np. Qt, GTK, ew. możesz sobie to napisać samodzielnie w Windowsowym WinApi. (bo pewnie tego systemu używasz) :)

Jeśli chodzi o wysłanie wiadomości na komunikator to nie jest to takie proste bo byś musiał samodzielnie sobie to napisać,a do tego musiałbyś wiedzieć jak przesyłane są dane w tym komunikatorze, jak się połączyć itd. Nie wiem też czy będzie to zgodne z regulaminem komunikatora którego protokół byś chciał wykorzystać.

Łatwiej zrobisz wysłanie wiadomości na e'mail. (Ktoś niedawno bawił się w to, więc możesz poszukać) :)
P-12710
malan
» 2010-01-04 17:59:49
Co do gg to poczytaj http://toxygen.net/libgadu/protocol/#ch1.6, może jakoś Ci pomoże ;).
P-12715
« 1 »
  Strona 1 z 1