Panel użytkownika
Nazwa użytkownika:
Hasło:
Nie masz jeszcze konta?

C na linuxie

Ostatnio zmodyfikowano 2015-03-17 15:28
Autor Wiadomość
Dathavi
Temat założony przez niniejszego użytkownika
C na linuxie
» 2015-03-09 17:23:32
Jestem na 1 roku studiów i po pierwszym semestrze z podstaw programowania miałem elegancką czwóreczkę. Pracowaliśmy na windowsie w codeblocks w c++ i wszystko bylo łatwo miło i przyjemnie, niestety na obiektówce w 2 semestrze wszystko się zmieniło. Dostałem kolesia, który każe nam pracować na linux używając wyłącznie jezyka c w jakims programie który otwiera sie przez terminal nawet nie wiem co to, nic nie ogarniam, nic nie umiem. Potem napisany program tez się uruchamia w tym terminalu coś tam sie wyswietla, jakies dane w których nie wiem o co chodzi i problem jest w tym, że ja nigdy z tego nie korzystałem z takiego środowiska i jestem totalnie zagubiony :(. Próbuję od dłuższe chwili szukać jakiś poradników czy kursów, ale nic praktycznego nie jestem w stanie znaleźć a te wszyskie kursy do c to maja chyba z 15 lat. Wiem, że żale są prawdziwe, ale proszę o pomoc, o jakąś małą wskazówkę, o jakąś tajną ukryta gdzieś w otchłani internetu stronę. Pisze w imieniu moim i moich kolegów z grupy którzy są tak samo pod scianą jak ja. Halp
P-128028
pekfos
» 2015-03-09 17:33:48
man?
P-128029
aksen
» 2015-03-09 17:34:41
P-128030
Dathavi
Temat założony przez niniejszego użytkownika
» 2015-03-09 17:48:00
Dzięki wielkie aksnet, czegoś takiego szukałem. Jakoś się nie natknąłem na materiały innych uczelni :/ Jeszcze takie pytanko które mnie zastanawia, jaki ćwiczeniowca może mieć cel w zmuszaniu nas do pisania w ten sposób, czy to sprawi, że w przyszłosci bedziemy mieli lepiej, czy po prostu niepotrzebnie utrudniamy sobie życie? Ja osobiście jestem bardzo niezadowolony, gdyż muszę sie teraz uczyć od poczatku w bardziej skomplikowanym środowisku, ale no nie wiem :|
P-128031
pekfos
» 2015-03-09 17:55:06
Ja osobiście jestem bardzo niezadowolony, gdyż muszę sie teraz uczyć od poczatku w bardziej skomplikowanym środowisku
Jeśli przez to musisz się uczyć od początku, to i bez tego byłeś na samym początku.
P-128033
Dathavi
Temat założony przez niniejszego użytkownika
» 2015-03-09 18:09:04
No teraz to sie czepiasz. Od początku w sensie inaczej niz do do tej pory, w sensie to co robilem i umiałem w c++ teraz musze się nauczyć w c
P-128034
aksen
» 2015-03-09 18:53:35
Część programów na Linuxa jest/była pisana w czystym C. Gdy dostaniesz taki kod to bez znajomości C leżysz.

Inny przykład: (te książki dotyczą także Linuxa - wymagana znajomość C)
UNIX Programowanie usług sieciowych, Tom 1, API: gniazda i XTI Autor: Richard W. Stevens
UNIX programowanie usług sieciowych, Tom 2, Komunikacja międzyprocesowa Autor: Richard W. Stevens
P-128039
tristan
» 2015-03-09 19:05:46
Mnie zastanawia ciekawostka, jak on realizuje programowanie obiektowe w C ;) Co do samego C, to jak najbardziej warto się go uczyć. Nigdy nie wiadomo co i gdzie ktoś będzie programował.

>Próbuję od dłuższe chwili szukać jakiś poradników czy kursów, ale nic praktycznego nie jestem w stanie znaleźć a te wszyskie kursy do c to maja chyba z 15 lat.

No wiesz, C się nie zmieniło od 15 lat ;) Fakt, jest C11, ale myślę, że przy tej skali problemu C99 nie jest jakoś przestarzałe.
P-128040
« 1 » 2 3 4 5 6 7 8 9
  Strona 1 z 9 Następna strona