Panel użytkownika
Nazwa użytkownika:
Hasło:
Nie masz jeszcze konta?

[C++] Ambitniejszy projekt (biblioteki: DirectX10, ffmpeg, curl, tinyxml, wxWigets, iconv, json - w jednym projekcie)

Ostatnio zmodyfikowano 2015-03-17 20:02
Autor Wiadomość
xordi
Temat założony przez niniejszego użytkownika
[C++] Ambitniejszy projekt (biblioteki: DirectX10, ffmpeg, curl, tinyxml, wxWigets, iconv, json - w jednym projekcie)
» 2015-03-16 07:45:54
Na wstępnie to Siema wszystkim, rzadko się tutaj pojawiam, to pewnie dlatego że mi brakuje czasu w tej czasoprzestrzeni :)

Jako iż nie mam żadnych "kolegów" którzy są związani w jakikolwiek sposób z programowaniem
(najczęściej słyszana odpowiedź od moich znajomych: C++ ??? <wtf> A co to jest?? :o)
więc postanowiłem się zapytać tutaj na forum, mianowicie...

Jakieś kilka miesięcy temu w ramach nauki programowania w C++ po przeczytaniu tony książek i zabawy z prostymi programami i bibliotekami postanowiłem że stworzę coś dużo większego,
a teraz jak mi się projekt trochę rozrósł, i zamiast pisać dalszą część programu to poprawiam w kółko i przepisuję to co już mam(bo co chwilę dowiaduję się czegoś nowego, a nadal jestem na poziomie podstawowym w programowaniu), chciałbym zaprosić do pomocy i wspólnej "nauki". Fajnie byłoby mieć towarzystwo.

Więc jeśli znasz chodź trochę ww. biblioteki i masz trochę czasu to zapraszam do projektu,
szczegóły po zgłoszeniu się, :) wolę się nie kompromitować się pokazując kod który już mam ale z samych bibliotek można się mniej więcej domyślać co to za projekt.

(Skrypty do zbudowania tych bibliotek za jednym zamachem napisałem! O zgrozo!)

edit:
Aha, no i jeszcze wspomnę że piszę w MSVC 2013 i wyłącznie pod Winzgrozę.


Pozdrawiam.
P-128516
pekfos
» 2015-03-16 16:24:29
Zapomniałeś wspomnieć, co to w ogóle za program ;)
P-128550
xordi
Temat założony przez niniejszego użytkownika
To tak specjalnie :P
» 2015-03-16 21:32:48
A to to tak specjalnie, dreszczyk emocji i zaciekawienie:
ffmpeg - obsługa RTMP(S, E, T) i dekodowanie strumienia
DX9, DX10, DXVA, ASIO, WASAPI - rendering i audio
JsonCpp - pobieranie listy z serwera
LibCurl - ciasteczka i inne pierdoły
tinyxml2 - ustawienia
wxWidgets - to chyba wiadomo do czego to, chociaż to co mam w wx'ach napisałem też w MFC i Win32 API tak dla fun'u

Czyli wychodzi z tego mały natywny player RTMP(x), lubię trochę tego oglądać, np "Person of Interest" ;)


Ogólnie na początku całą inspirację czerpałem z XBMC (Aegisub, MPC-HC też), ale to jest jeden wielki ociężały potwór(XBMC), wybierałem to co potrzebowałem i dużo przepisałem po swojemu np to co umiem w C++11, nie mam tego za wiele bo cały czas przerabiam to co już mam, a nawet zrobiłem custom bulid dla wx'ów, ot tak, bez zbędnego szajsu bo gdzieś tam wypatrzyłem że da radę. :)

Wymyśliłem takie coś bo zawiera masę fajnych bibliotek z których można się sporo nauczyć przeglądając kod, np ja łyknąłem dużo z ffmpeg assemblera(ale też ładując różne programy w IDA i OllyDbg).

Fajnie by było gdyby znalazła się jedna albo dwie osoby, byśmy mogli sobie coś wyrzeźbić w imię nauki.
Aha no i liczę na wyrozumiałość bo jestem totalnym samoukiem, chodź miałem trochę PHP i MySQL'a w liceum - ale na wręcz żenującym poziomie :(

Daj znać jeśli jesteś zainteresowany :P

edit:
Ps. Co jest z tym forum?? Napisałem posta i zamieściłem i się nie pojawił i musiałem się napocić od początku.
P-128589
kubawal
» 2015-03-17 20:02:51
Co jest z tym forum?? Napisałem posta i zamieściłem i się nie pojawił i musiałem się napocić od początku.
Jak za długo piszesz posta to tak się dzieje :D ja zawsze przed wysłaniem biorę zawartość w CTRL+C ;)
P-128649
« 1 »
  Strona 1 z 1