Panel użytkownika
Nazwa użytkownika:
Hasło:
Nie masz jeszcze konta?

[Rozdział 27] Terminologia

Ostatnio zmodyfikowano 2015-03-17 22:49
Autor Wiadomość
Gage
Temat założony przez niniejszego użytkownika
[Rozdział 27] Terminologia
» 2015-03-17 22:33:19
Nie wiem prawdę mówiąc, czy to reakcja właściwa dla osoby uczącej się programowania od podstaw poprzez niniejszy kurs, ale moja wrodzona dociekliwość mówi mi, że nie wszystko jest tutaj ok.
Konkretnie - w rozdziale 27 podanych jest wiele pojęć, które nie zostały poruszone do tej pory. Są uwypuklone jako argumenty funkcji find(). Konkretnie - mam wrażenie, że gdybym chciał użyć jej po swojemu - nie byłbym w stanie dobrać odpowiednich argumentów, ponieważ nie jestem w stanie zrozumieć, co to wszystko znaczy (we wcześniejszych rozdziałach kursu nie miałem takich problemów).
Jako kompletny laik, chciałbym poradzić się doświadczonych programistów - lepiej drążyć temat i próbować to zgłębiać (jeśli tak - jak rozumieć wymienione w rozdziale polecenia?), czy odpuścić, bo wyjaśnienia przyjdą z czasem?
Dodam, że chodzi mi tu o komendy typu: unsigned int, const char*, size_t, itp.
Pozdrawiam!
P-128655
Brunon3
» 2015-03-17 22:38:38
unsigned int
 - normalny int mieści od -ileśtam do ileśtam, a z przedrostkiem unsigned od 0 do ileśtam. ;)

Dokładniej - http://pl.wikipedia.org/wiki​/Liczba_ca%C5%82kowita_(typ_danych).

const char
 - stały wskaźnik na char.

Po więcej zapraszam do Google i Wikipedii. :P

-BD.
P-128656
pekfos
» 2015-03-17 22:39:23
Efekt uboczny zostawiania wskaźników na później ;)
» Kurs C++Wskaźniki lekcja
size_t to typ całkowitoliczbowy bez znaku, zdefiniowany w bibliotece standardowej. Generalnie zawsze warto poszukać i poczytać dokumentację, zwłaszcza w przypadku wątpliwości co do gotowych funkcji.
P-128657
Gage
Temat założony przez niniejszego użytkownika
» 2015-03-17 22:47:27
Nie popisałem się z tym unsigned int, aż mi wstyd. Prawdę mówiąc - nie mam pojęcia, dlaczego nie skojarzyłem, że to to :)
Odnośnie wskaźników - to nawet nie zostawianie na później, lecę kursem od początku, a to jest w "Materiałach Dodatkowych". Dzięki za pomoc. Teraz wiem, gdzie zaglądać
P-128659
NopeDotAvi
» 2015-03-17 22:47:44
unsigned int
normalny int mieści od -ileśtam do ileśtam, a z przedrostkiem unsigned od 0 do ileśtam
nie od 0 do ileśtam tylko od 0 do ileśtam*2. (około razy 2 to liczba bardzo zbliżona, na oko).
P-128660
pekfos
» 2015-03-17 22:49:58
Odnośnie wskaźników - to nawet nie zostawianie na później, lecę kursem od początku
Nie chodziło o Ciebie
P-128661
« 1 »
  Strona 1 z 1