Panel użytkownika
Nazwa użytkownika:
Hasło:
Nie masz jeszcze konta?

C++ Builder - czy warto? Jeśli nie to co dalej?

Ostatnio zmodyfikowano 2015-10-15 21:56
Autor Wiadomość
albert_arnold
Temat założony przez niniejszego użytkownika
C++ Builder - czy warto? Jeśli nie to co dalej?
» 2015-03-20 01:04:20
Nie znam się więc mam pytanie. Ogarnąłem programowanie strukturalne, ogarnąłem mniej więcej programowanie obiektowe. Nie mam pomysłu co dalej. Moje umiejętności nie pozwalają mi jeszcze na tworzenie dużych projektów i w sumie nie wiem jaki też projekt miałbym chociaż spróbować zrobić. Słyszałem natomiast o C++ Builderze który pozwala tworzyć aplikacje okienkowe. Stąd też moje pytania:

Czy obecnie warto uczyć się jeszcze korzystania z czegoś takiego jak C++ Builder?
Czy w 2015 roku jest on nadal używany w świecie programistów?
A jeśli nie to co powinienem teraz robić by się rozwinąć? I najlepiej wyjść po za konsole.
Szlifować dalej C++? Wymyślić jakiś większy projekt?
Czy przerzucić się na strasznie ostatnio popularne języki związane z aplikacjami sieciowymi? Jakiegoś JavaScript czy PHP?
A może jeszcze spróbować czegoś świeższego typu Ruby?
P-128790
maly
» 2015-03-20 07:05:20
Słyszałem natomiast o C++ Builderze który pozwala tworzyć aplikacje okienkowe.
W Qt też można.

Czy obecnie warto uczyć się jeszcze korzystania z czegoś takiego jak C++ Builder?
Jeśli masz na myśli C++ Builder 6 to nie warto korzystać, a tym bardziej uczyć się na nim języka.

Czy w 2015 roku jest on nadal używany w świecie programistów?
Jest używany ale tylko tam gdzie produkt nie jest już rozwijany a koszt przeniesienia istniejącego kodu na inne/nowsze środowisko jest zbyt duży, co prawda zdarzają sią nowe projekty nawet C++ Builder 5, ale to oznaka szaleństwa lub biedy;)
P-128792
akwes
» 2015-03-20 12:50:35

Czy obecnie warto uczyć się jeszcze korzystania z czegoś takiego jak C++ Builder?
Jeżeli Ci się podoba? Ostatnia wersja pochodzi z 2014 roku czyli całkiem nieźle.


Czy w 2015 roku jest on nadal używany w świecie programistów?
W tych czasach używane jest wszystko łącznie z COBOLem. Na pewno jest mniej popularny niż wiele innych rozwiązań. Jeżeli chodzi o aplikacje okienkowe to łatwiej i taniej je pisać w C#/Javie i tak też wybierają firmy.


A jeśli nie to co powinienem teraz robić by się rozwinąć? I najlepiej wyjść po za konsole.
Szlifować dalej C++? Wymyślić jakiś większy projekt?
Ale to nie jest tak, że aplikacje okienkowe to kolejny poziom po konsoli albo, że trzeba robić od razu wielkie aplikacje.

Pomyśl o parserze (działań, xml-i, własnego języka) o generatorze (opowiadań, wierszy, postaci), o własnym formacie graficznym (wektorowy/rastrowy). Również możesz pomyśleć o ćiwczeniu na pisaniu gier. Możliwości jest masa, ciężko narzekać na brak pomysłów na projekt.
P-128802
Brunon3
» 2015-03-20 14:02:30
Ja Ci radzę napisać jakąś prostą grę 2D w czystym C++ (a nie w Builderze), jeżeli nie masz pomysłu to proszę:

Typ: gra 2D, gra akcji,

Technologia: C++, biblioteka graficzna dowolna (możesz również w konsoli),

Temat gry: "Asteroidy", chyba nie trzeba pisać o co chodzi. ;)

Oczywiście ja do niczego nie zmuszam, ale sam jeszcze się uczę i na grach szybko to idzie. :)

-BD.
P-128806
pekfos
» 2015-03-20 21:35:29
Słyszałem natomiast o C++ Builderze który pozwala tworzyć aplikacje okienkowe.
Do pisania aplikacji okienkowych nie potrzeba żadnego konkretnego środowiska, ani kompilatora. Równie dobrze możesz używać tego, co już masz.

Czy przerzucić się na strasznie ostatnio popularne języki związane z aplikacjami sieciowymi? Jakiegoś JavaScript czy PHP?
A może jeszcze spróbować czegoś świeższego typu Ruby?
Bo przeczytałeś kurs C++ i nie masz pomysłu na programy..?

A jeśli nie to co powinienem teraz robić by się rozwinąć?
Duży projekt. Np gra.
P-128837
C-Objective
» 2015-10-15 16:56:30
Builder? JAK NAJBARDZIEJ!!!!
- Zestaw gotowych klas
- Łatwe programowanie okienek
- W wersji enterprise komponenty nie mieszczą się w okienku
- Do zastosowań komercyjnych
- Małe pliki exe

- Pliki dfm są wstrzykiwane do Zasobów. 0% obfuskacji, tak jak w .net. A borland się jeszcze chwali, że to jest produkowane jego kompilatorem.
P-138611
ktos-tam
» 2015-10-15 21:56:25
"Nie znam się więc mam pytanie. Ogarnąłem programowanie strukturalne, ogarnąłem mniej więcej programowanie obiektowe. Nie mam pomysłu co dalej"
Rozwijaj umiejętność programowania obiektowego.

"Czy obecnie warto uczyć się jeszcze korzystania z czegoś takiego jak C++ Builder?"
Uważam, że lepszym wyborem byłoby Qt.

"A jeśli nie to co powinienem teraz robić by się rozwinąć? I najlepiej wyjść po za konsole"
Po prostu programuj. Jeżeli chcesz wyjść poza konsolę, to zacznij programować z użyciem jakiejś biblioteki GUI. Tutaj znów Qt. Jednak konsola nie jest zła.

"Szlifować dalej C++? Wymyślić jakiś większy projekt?"
I to i to.

"Czy przerzucić się na strasznie ostatnio popularne języki związane z aplikacjami sieciowymi? Jakiegoś JavaScript czy PHP?"
To są języki stosowane w webmasteringu, czyli innej dziedzinie. Tak więc jeżeli nie chcesz rozwijać się w tym kierunku, to nie ma to sensu.

Najważniejsze to postawić sobie cel i do niego dążyć (projekt). Uczenie się czegoś na zapas to bzdura i strata czasu. Najpierw stawia się jakiś cel, następnie zaczyna go realizować, ucząc się przy tym tego, co potrzebne.
P-138659
« 1 »
  Strona 1 z 1