Panel użytkownika
Nazwa użytkownika:
Hasło:
Nie masz jeszcze konta?

Symfonia C++ standard

Ostatnio zmodyfikowano 2010-01-25 23:06
Autor Wiadomość
Maver
Temat założony przez niniejszego użytkownika
Symfonia C++ standard
» 2010-01-22 21:32:31
Witam!
Zamierzam zakupić Symfonie standard Grębosza. I tu pojawia się moje pytanie. Czy mi się opłaci to. Ponieważ coś słyszałem że ma wejść niedługo nowy standard i ta książka może być nieaktualna. A drugie to czy Kurs C++ zamieszczony na tej stronie jest wystarczający ponieważ zamierzam pójść na studia informatyczne.
P-13222
chesterr
» 2010-01-22 21:48:20
Zgadzam ja tez tak slyszalem. Ale to jeszcze nic! Po tym nowym standardzie jestem pewien ze wyjdzie jeszcze inny.

Wczesniej to majowie koniec swiata przewidzieli niz upadek c++ o C to juz nie wspomne. A czy kurs na tej stronie czy Ci wystarczy ? Zobacz ile stron go jest. Symfonia w II tomach ma ponad 1k stron i to moim zdaniem bedzie malo.
P-13223
TheLukon
» 2010-01-22 21:48:41
Jasne ze sie opłaca, nawet jest obowiazkowa. Ale kupuj III wydanie z pazdziernika 2008.
P-13224
Rantrave
» 2010-01-23 04:47:56
Kurs na tej stronie jest bardzo dobrze napisany. Łatwym językiem dla kogoś kto zaczyna bez znajomości w jakimkolwiek stopniu C/C++, zawiera wiele ważnych informacji i ma trafne przykłady. Jestem studentem Informatyki 1 rok, i moim zdaniem kurs C++ jest bardzo przydatny, w każdym razie mi się przydał jak musiałem się przygotować do jakiś zaliczeń , a moja wiedza odnośnie C/C++ była zerowa jak dostałem się na studia.

P-13233
Maver
Temat założony przez niniejszego użytkownika
» 2010-01-23 08:18:29
No właśnie mi też się ten kurs podoba. Ale do nauki programowania jest potrzebne 20% nauki a 80 to eksperymenty różne. A coś na temat algorytmów??
P-13234
Rantrave
» 2010-01-23 17:33:09
Ale do nauki programowania jest potrzebne 20% nauki a 80 to eksperymenty różne. A coś na temat algorytmów??

Nie koniecznie, teoria sama też jest przydatna np. przy zaliczeniach pisemnych z C/C++, wtedy dobra znajomość niuansów C++ jak hmm hierarchia znaczników czy jakiś innych rzeczy da Tobie możliwość zdania, co do algorytmów, to dopiero teraz jeszcze przed sesją zimową mam dopiero pierwszy algorytm do zaimplementowania w C++, to co jest na stronie starczy, żeby to ogarnąć, chociaż już odczuwam trudności z powodu nie znajomości klas i struktur >_< (nie chce mi się jeszcze za to brać)
P-13245
DejaVu
» 2010-01-23 17:36:43
Powiem tak: jak zrozumiesz podstawy programowania to książka taka gruba to w sumie będzie formalność na zasadzie dokształcić się z zakresu C++. Osobiście nic nie słyszałem na temat nowego standardu C++. Kompilatory z dnia na dzień nie wyjdą w nowym standardzie, Microsoft wypuszcza średnio co 2-3 lata nowy kompilator. W wersji 2010 raczej nie ma tych zapowiadanych nowości o których mówicie. Nawet jeśli takowe są to i tak zanim zacznie ktoś z nich korzystać to minie sporo czasu zważywszy na to, że doświadczeni nie natrafiają raczej na jakieś bariery języka C++, które wymagałyby zmiany kompilatora. Jeśli jakaś będzie nowość to zapewne tylko i wyłącznie standaryzacja C++ pod kątem crossplatform programming, czyli np. coś w stylu boosta dostępne standardowo w C++.
P-13246
Elaine
» 2010-01-23 19:28:30
Gościu, na jakiej planecie żyjesz? Na Ziemi o nowym standardzie się trąbi od sam-już-nie-pamiętam-kiedy. Ludzie od g++ z każdą kolejną wersją dodają kolejne ficzery C++0x, ci od Comeau robią to samo, w takim Microsofcie też (patrz MSVC 2010, które już kilka rzeczy ma)... Weź to obadaj, bo mnie szlag by trafił przy próbie wyjaśnień: Krótko o nowym standardzie.
P-13250
« 1 » 2 3
  Strona 1 z 3 Następna strona