Panel użytkownika
Nazwa użytkownika:
Hasło:
Nie masz jeszcze konta?

Czas pobierania pliku i prędkość

Ostatnio zmodyfikowano 2015-04-08 22:32
Autor Wiadomość
mgrD
Temat założony przez niniejszego użytkownika
Czas pobierania pliku i prędkość
» 2015-04-08 15:19:35
Witam, chciałbym zapytać jak liczony jest pozostały czas do pobrania pliku oraz prędkość pobierania? Bo na razie zrobiłem to tak, że:
Prędkość: Sprawdzam stary rozmiar pliku i nowy, odejmuje od nowego stary  po czym wyświetlam, całość niby działą tylko często jest tak, że strasznie to skacze(raz 800kb, raz 50kb, zaś jak patrzyłem na inne programy to, aż tak nie skacze w nich prędkość jak w moim pomimo, że plik pobieram z jednego źródła na swoim programie i tych innych).
Czas: rozmiar całkowity pliku razy (aktualny czas - czas rozpoczęcia pobierania) i dziele to przez rozmair pliku pobranego do tego momentu. I to również skacze dość mocno.
Jakieś rady może?
P-130406
Brunon3
» 2015-04-08 16:19:30
Ja bym to tak zrobił, że obliczyłbym ilość pobranych bitów/bajtów w ciągu sekundy, a następnie obliczałbym czas mnożąc ten wynik razy rozmiar pobieranego pliku w bitach/bajtach. Na samo obliczanie prędkości nie mam pomysłu, nigdy się tym nie zajmowałem.

Pozdrawiam.

*To chyba nie ten dział na taki temat.*

@down:

Radzę używać znaczniku [a href="link"]. ;)

-BD.
P-130408
NopeDotAvi
» 2015-04-08 16:41:51
http://stackoverflow.com/questions/798800/whats-the-best-way-to-calculate-remaining-download-time
P-130409
mgrD
Temat założony przez niniejszego użytkownika
» 2015-04-08 22:32:13
Działa dobrze więc jestem zadowolony, a zrobiłem to ostatecznie:
czas pozostały -> rozmiar całkowity odjąć rozmiar pobrany do tej pory i to dzielone przez prędkość.
prędkość -> rozmiar całkowity razy czas trwania pobierania do tego momentu dzielone przez rozmiar danych pobranych do tego momentu.

Do zamknięcia : )

@ Oczywiście dziękuje za wszelkie wskazówki każdemu.
P-130434
« 1 »
  Strona 1 z 1