Panel użytkownika
Nazwa użytkownika:
Hasło:
Nie masz jeszcze konta?

[C++] Która książka najlepsza dla mnie?

Ostatnio zmodyfikowano 2015-05-21 22:53
Autor Wiadomość
Dreux
Temat założony przez niniejszego użytkownika
[C++] Która książka najlepsza dla mnie?
» 2015-05-21 16:06:53
Przeczytałam jakiś czas temu dwa tomy "Symfonii C++ Standart". Książka ma swoje atuty, jednakże jest w niej dużo lania wody i jest pisana bardzo nieprofesjonalnie. Nie mówiąc niekiedy o wydziwnych przykładach.
Potrzebuję teraz książki dla osoby mojego pokroju, która zna już całą "podstawową" składnię języka C++, lecz chce się rozwijać dalej i tworzyć bardziej zaawansowane programy niż kod na 100 linijek. Czego oczekuję od książki?
- Ma być po angielsku (a więc polscy autorzy odpadają).
- Musi już na czymś bazować. Nie chcę kolejny raz przechodzić przez tematy : "Co to jest zmienna?".
- Najlepiej konkretna i dobrze wytłumaczona
Schylam się teraz raczej ku STL, więc może coś powiązanego z tą biblioteką. Tylko nie wiem czy do STL potrzeba całej książki czy nie wystarczą jak na razie kursy internetowe.
Zastanawiałam się nad Szkołą Programowania, ale nie wiem czy to dobry wybór.
Miło byłoby z waszej strony uzasadnić wypowiedzi! :)
Ps.Pracuję głównie na Linuksie (Debian), jeśli ma to jakieś znaczenie.
P-132571
Monika90
» 2015-05-21 16:21:27
Mamy o tym artykuł http://cpp0x.pl/artykuly/?id=71

Moim zdaniem III wydanie "The C++ Proramming Language" Stroustrupa dobrze opisuje filozofię STL i C++, (IV wydanie jego książki mi się nie podoba).

Jest też książka Josuttisa, nie tylko o STL, ale o całej bibliotece standardowej.
P-132572
Dreux
Temat założony przez niniejszego użytkownika
» 2015-05-21 16:57:42
A może ktoś się wypowie na temat książek takich jak :
a) Exceptional C++ Style (Herb Sutter) [metaprogramowanie, optymilizacja, zarządzanie zasobami]
b) C++ Templates: The Complete Guide (David Vandevoorde and Nicolai M. Josuttis) [szablony]
c) Effective C++ (Scott Meyers) [ułatwienie pracy z kodem]
d) Modern C++ Design (Andrei Alexandrescu) [programowanie generyczne]
e) Professional C++ (Nicholas A. Solter, Scott J. Kleper) [tworzenie projektów, wzorców projektowych, aplikacji wieloplatformowych etc..]

Nie wiem, który typ książek wybrać dla osoby mojego pokroju. Czy iść za szablonami, zająć się metaprogramowaniem, szukać kruczków w kodzie, zając się programowaniem generycznym czy skupić się na tworzeniu projektów.
P-132573
dek12
» 2015-05-21 17:48:29
Wiecej pisania mniej gdybania :)
P-132574
Dreux
Temat założony przez niniejszego użytkownika
» 2015-05-21 19:17:17
@dek12 Nie za bardzo cię zrozumiałam. Wybór książki jest po części ważny. Miesiąca nad tym nie spędzę, ale warto się zastanowić, aniżeli kupić i narzekać, że się kupiło.
P-132580
Maciek
» 2015-05-21 22:53:25
Polecam autorów : Nicolai M. Josuttis,  Stephen Prata, Scott Meyers, Bjarne Stroustrup, choć niektóre z książek tych autorów sa pisane jak by to powiedzieć w sposób suchy, mówiąc inaczej trudno przyswajalnie (w porównaniu np. do Grębosza) dla osoby która zaczyna programować w c++, tym bardziej jeśli nie ma jeszcze doświadczenia w programowaniu.
P-132585
« 1 »
  Strona 1 z 1