Panel użytkownika
Nazwa użytkownika:
Hasło:
Nie masz jeszcze konta?

WinApi vs WindowsForm - podobienstwa i roznice, oraz wady i zalety kazdego z nich

Ostatnio zmodyfikowano 2015-06-05 22:27
Autor Wiadomość
Nitr0Skay
Temat założony przez niniejszego użytkownika
WinApi vs WindowsForm - podobienstwa i roznice, oraz wady i zalety kazdego z nich
» 2015-06-05 08:50:22
Witam. Czytalem nastepujecy temat
lecz nie znalazlem odpowiedzi na moje pytania i watpliwosci:http://cpp0x.pl/forum/temat/?id=8468

Pytanie takie jak w temacie ~ mamy biblioteke WinApi, oraz WindowsForm (chyba nazywa sie to Visual C++) ale nie jestem pewny). I w jednym i w drugim mozna napisac nie mala aplikacje okienkowa. Pytanoe teraz, ktory lepiej wybrac i dlaczego ? Po co oba. Jakie maja wady i zalety, oraz jakie sa miedzy nimi podobienstwa i roznice ? Ktory wybrac i dlaczego ?

Te pytania niestety nie daja mi spokoju. Dlatego bylbym wdzieczny, jezeli uzyskam odpowiedzi na te niepokojace je pytania. Z gory dziekuje :)
P-133202
akwes
» 2015-06-05 10:33:00

(chyba nazywa sie to Visual C++)
Czyli nawet nie wpisałeś hasła
Visual C++
 w google?


Pytanoe teraz, ktory lepiej wybrac i dlaczego ?
Lepiej wybrać C# i WPF (+ dllki z C++ dla rzeczy, które naprawdę wymagają wydajności; aczkolwiek w przypadku początkujących osób kod C# i C++ będzie równie wydajny, więc można to pominąć). Następnie C# i Windows Forms a dopiero gdzieś niżej C++/CLI z Windows Forms.


Po co oba.
Bardzo dziwne pytanie. WinAPI to podstawowy interfejs graficzny systemu Windows. Wszystko co wyżej jest abstrakcją nałożoną na WinAPI w celu wprowadzenia wygody tworzenia kodu, przyspieszenia produkcji oprogramowania, zmniejszenia ilości błędów oraz zapewnienia łatwości utrzymania. Tutaj nie można mówić o "po co obuch" ponieważ jedno wynika z drugiego.


Jakie maja wady i zalety, oraz jakie sa miedzy nimi podobienstwa i roznice ? Ktory wybrac i dlaczego ?
Wszystko to wynika z wyżej zawartych informacji.

P-133203
Nitr0Skay
Temat założony przez niniejszego użytkownika
» 2015-06-05 15:59:31
1.  Wpisywalem Visual C++ w Googlach, ale wyniki wskazuja na Microsoft Visual C++, a (najprawdopodobniej) nie o to mi chodzi
P-133217
SeaMonster131
» 2015-06-05 22:27:49
Chodzi Ci prawdopodobnie o C++/CLI, czyli Windows forms w programie Microsoft Visual C++?
P-133234
« 1 »
  Strona 1 z 1