Panel użytkownika
Nazwa użytkownika:
Hasło:
Nie masz jeszcze konta?

Program losujący liczby

Ostatnio zmodyfikowano 2015-07-05 11:35
Autor Wiadomość
Tobi
Temat założony przez niniejszego użytkownika
Program losujący liczby
» 2015-07-05 09:08:29
Witam.

Potrzebuję (w dziwnych celach) programu, który pobierze kilka zmiennych (liczba początkowa przedziału, liczba końcowa przedziału, ilość wylosowanych liczb, ilość wyświetlonych liczb), po czym wykona losowanie pewnej (odczytanej ze zmiennej) ilości liczb z przedziału pobranego od użytkownika, a następnie wyświetli tyle liczb, ile podaliśmy w zmiennej, które zostały wylosowane największą ilość razy.

Symulacja programu na przykładzie:
1. User podaje liczbę początkową 1, liczbę końcową 50, wylosowane liczby 140, ilość wyświetlonych liczb 5
2. Program po odczytaniu zmiennych wykonuje losowanie 140 liczb z przedziału 1-50. Wyniki wyświetla na ekranie (140 linijek, w każdej 1 liczba), po czym wyświetla linijkę: "Najczęściej padały liczby: 1 (15 razy), 5 (19 razy), 20 (21 razy), 44 (30 razy), 50 (33 razy)."
3. User decyduje, czy zakończyć działanie programu, czy wykonać nowe losowanie.

Możliwe problemy:
1. Jak wykonać losowanie w pełni losowe (dam rade, 8/10)
2. Ustalenie przedziału (raczej dam rade, 5/10)
3. Wymuszenie z góry ilość wylosowanych liczb (nie wiem jak)
4. Wymuszenie wyświetlania liczb wylosowanych na ekranie wraz z odstępem (nie wiem jak)
5. Wyświetlenie podsumowania (nie wiem jak) - chodzi bardziej o wyświetlenie liczb, które padały najczęściej, a nie samo std::cout

Prosiłbym o wskazówki, jak zrealizować pkt 3,4 i 5. Jestem dość słaby z C++, ale wyświetlanie linijek oraz pobieranie danych w miarę ogarniam. Pkt 1 i 2 dam radę zrobić.


Dzięki za pomoc.
P-134336
pekfos
» 2015-07-05 11:35:58
Potrafisz wylosować w pełni losowe liczby, a nie potrafisz wyświetlić kilku liczb w konsoli?

Wymuszenie z góry ilość wylosowanych liczb
Jakie znowu wymuszanie? Masz wylosować 140 dowolnych liczb z przedziału i podać 5 najczęściej występujących. Zbiór wylosowanych liczb nie musi mieć mocy 5.

chodzi bardziej o wyświetlenie liczb, które padały najczęściej, a nie samo std::cout
Co ma metoda wyświetlania, do treści komunikatu..? Jeśli posortujesz pary liczba-ilość nierosnąco po ilości, to wystarczy wypisać 5 pierwszych liczb.
P-134339
« 1 »
  Strona 1 z 1