Panel użytkownika
Nazwa użytkownika:
Hasło:
Nie masz jeszcze konta?

[SFML] Poprawna instalacja biblioteki

Ostatnio zmodyfikowano 2015-08-10 15:09
Autor Wiadomość
Fanatone
Temat założony przez niniejszego użytkownika
[SFML] Poprawna instalacja biblioteki
» 2015-08-10 01:37:08
Witam.

Od dłuższego czasu męczę się z instalacją i wydaje mi się, że pobieram nieodpowiednią paczkę z biblioteką.
Korzystam z Code::Blocks 13.12 a pobrana przeze mnie paczka to SFML 2.0 GCC 4.7 MinGW (DW2) - 32-bit. Windows 10 64 bit (Nie wiem czy to ma jakiekolwiek znaczenie). Na Windows 8 występowały takie same problemy.
Postępuje za każdym razem według instrukcji zawartej na tej stronie.

Po uruchomieniu kodu z działu (Test działania) otrzymuję
Nie znaleziono punktu wejścia procedury __gxx_personality_v0 w bibliotece C:\Program Files (x86) ...\SFML\bin\Debug\sfml-graphics-d-2.dll
Nie znaleziono punktu wejścia procedury __gxx_personality_v0 w bibliotece C:\Program Files (x86) ...\SFML\bin\Debug\sfml-system-d-2.dll
Nie znaleziono punktu wejścia procedury __gxx_personality_v0 w bibliotece C:\Program Files (x86) ...\SFML\bin\Debug\sfml-window-d-2.dll

Przejrzałem masę tematów z podobnymi problemami a problem wciąż jest.
Bardzo proszę o jakieś instrukcje.
P-135981
pekfos
» 2015-08-10 10:45:37
Przejrzałem masę tematów z podobnymi problemami a problem wciąż jest.
A zrobiłeś z tym cokolwiek..? Tak, paczka jest zła, próbowałeś w ogóle pobrać inną?
P-135986
Fanatone
Temat założony przez niniejszego użytkownika
» 2015-08-10 14:13:06
Proszę dlatego o wyjaśnienie. Metoda prób i błędów mnie nie interesuje ponieważ wciąż nie wiem co pobrałem. Dlatego liczę na konkretne odpowiedzi.
P-135995
pekfos
» 2015-08-10 15:09:46
Metoda prób i błędów mnie nie interesuje ponieważ wciąż nie wiem co pobrałem.
Code::Blocks 13.12 a pobrana przeze mnie paczka to SFML 2.0 GCC 4.7 MinGW (DW2) - 32-bit.
Jak zatem możesz nie wiedzieć, co pobrałeś..? Jeśli korzystasz z kompilatora dołączonego do C::B, to właściwą paczką jest GCC TDM (SJLJ) - 32-bit. Wersja po "GCC" ma być taka, jak wersja kompilatora. Tu masz tylko dwie możliwości, więc ścierp metodę prób i błędów, jeśli nie odrobiłeś pracy domowej i nie znasz wersji posiadanego oprogramowania. Jeśli sam instalowałeś kompilator, w wersji dla której nie ma gotowych buildów SFML, musisz sam skompilować tę bibliotekę ze źródeł.
P-135997
« 1 »
  Strona 1 z 1