Panel użytkownika
Nazwa użytkownika:
Hasło:
Nie masz jeszcze konta?

MFC - edycja obiektów wektora poprzez listbox i editbox

Ostatnio zmodyfikowano 2015-08-17 10:31
Autor Wiadomość
tytrydsdf
Temat założony przez niniejszego użytkownika
MFC - edycja obiektów wektora poprzez listbox i editbox
» 2015-08-16 19:17:52
Hej, pierwszy raz używam graficznego interfejsu. Mam wektor obiektów. Chcę dać użytkownikowi możliwość przeglądania obiektów za pomocą listboxa i edycji pól za pomocą editboxa. Ma być możliwość multiselekcji tak aby można było wybrać kilka obiektów na liście i zmienić im jednocześnie parametr. Teraz rozwiązane mam to tak że wykorzystuje event:
ON_EN_CHANGE(IDC_EDIT1, &CMFCApplication8Dlg::OnEnChangeEdit1)
Czyli każda edycja editboxa wywołuje funkcję OnEnChangeEdit1. Funkcja ta sprawdza które elementy są zaznaczone i za pomocą indeksów zmienia wartości odpowiednich obiektów w wektorze. Następnie zawartość całej listy jest czyszczona i wyświetlana jeszcze raz dla zmodyfikowanego już wektora.

Czy takie rozwiązanie jest w porządku? Bo teraz mam trochę mętlik w głowie czy rozwiązanie z indeksami jest OK i czy jak dojdą rzeczy typu usuwanie obiektów albo dodawanie nowych to czy taki schemat się sprawdzi?
 
P-136381
DejaVu
» 2015-08-17 10:31:47
Jeżeli działa to jest dobre podejście. MFC nie jest najłatwiejszą biblioteką do tworzenia aplikacji okienkowych. Zazwyczaj kombinowanie w MFC zaczyna się wtedy, gdy widzisz, że coś źle wygląda lub źle działa. Póki wszystko działa to nie masz się czym przejmować.
P-136412
« 1 »
  Strona 1 z 1