Panel użytkownika
Nazwa użytkownika:
Hasło:
Nie masz jeszcze konta?

HTML lub pdf w oknie programu

Ostatnio zmodyfikowano 2015-11-23 20:40
Autor Wiadomość
ptosiek
Temat założony przez niniejszego użytkownika
HTML lub pdf w oknie programu
» 2015-10-20 12:08:02
Witajcie

Piszę prosty program, który ma losować 10 z „n” zadań. Chodzi o to, że użytkownik klika przycisk np. „Zadanie 1” co powoduje otwarcie okna z treścią wylosowanego wcześniej zadania. Każde zadanie będzie opisane w osobnym pliku. I tu zaczynają się dla mnie schody. Początkowo chciałem by zadanie było w pliku *.pdf ale mam problem z otwieraniem pliku w oknie programu (nie znalazłem rozwiązania tego problemu). Drugie rozwiązanie to plik *.html otwierany w oknie programu gdzie też natrafiłem na problemy. Ostatecznie chyba skorzystam z plików *.chm gdzie będzie umieszczana treść zadania.
W związku z tym mam pytanie do Was czy takie rozwiązanie jest „dobre”, czy można inaczej to zrobić. A może komuś udało się wyświetlić html'a lub pdf'a w oknie programu.

Moje środowisko: Eclipse CDT/MinGW, interfejs graficzny: GTK+
P-138925
darko202
» 2015-10-20 13:45:35
z tego co piszesz wystarczy Ci uruchomienie zewnętrznego programu z plikiem do otwarcia
poszukaj na
https://www.google.pl/​?gws_rd=ssl#q=c%2B%2B+uruchomienie+zewn%C4%99trznego+programu

np. z http://kurs-c-plus-plus.cba.pl​/?page_id=342
C/C++
ShellExecuteA( 0, "open", "notepad.exe", "C:\\lxcz.log", 0, SW_MAXIMIZE );

i dalej otwarcie strony
C/C++
int main()
{
    if( ShellExecuteA( 0, "open", "firefox.exe", "http://kurs-c-plus-plus.cba.pl/?page_id=107", 0, SW_MAXIMIZE ) )
    {
        cout << "Nie można otworzyc przegladarki" << endl;
    }
    else cout << "Otworzono przegladarke" << endl;
   
    _getch();
    return 0;
}
P-138926
ptosiek
Temat założony przez niniejszego użytkownika
» 2015-10-20 14:19:16
Właśnie chciałbym zrobić tak, by nie używać zewnętrznych programów tylko by pliki były otwierane we własnym oknie stworzonym w GTK+. Chciałbym żeby program była niezależny od aplikacji zainstalowanych (lub nie) na komputerze.
P-138927
bombatom69
» 2015-10-20 15:16:39
Nie napisałeś po co Ci właściwie format html czy pdf. Zwykły tekst można normalnie wyświetlić. Potrzebujesz mieć to w windowsie to użyj winapi.
Jeśli potrzebujesz pdf a właściwie latexa do formuł matematycznych, to powinieneś szukać biblioteki, która dokona konwersji do formatu, który jesteś w stanie obsłużyć.
P-138928
ptosiek
Temat założony przez niniejszego użytkownika
» 2015-10-20 16:34:23
Oki to od początku po co ten programik.
Pogram ma służyć do nauki np. spostrzegawczości, a założenia wygadają następująco. Otwiera się główne okno programu z 10 przyciskami z zadaniami i losowane jest bez powtórzeń 10 liczb z określonego zakresu (np. 7, 10, 3, 5 ….). Gdy użytkownik wybiera przycisk numer 1, to otwierane zostaje zadanie nr 7, gdy przycisk 2 to zadanie 10 itd.
Dlaczego pdf lub html?
Treść zadania będzie wyglądała następująco:
„Na obrazku znajdź poniższą figurę” i pod tym tekstem będzie rysunek niebieskiego trójkąta. Z tego okna będzie przejście do dużego obrazka z wieloma figurami gdzie użytkownik za pomocą markera zaznaczy prawidłowe rozwiązanie czyli niebieski trójkąt. Gdy to uczyni naciska przycisk „Sprawdź”, który nanosi market w innym kolorze z prawidłowym rozwiązaniem.
Format pdf lub html jest według mnie prosty do przygotowania zadań, gdyż osoba „nieinformatyczna” przygotuje bez problemu takie materiały, a ze strony informatycznej zostaje do zmiany zmienna określająca ilości zadań w puli oraz współrzędna markera z poprawnym rozwiązaniem (ale to będzie zapisane w jakimś pliku tekstowym, także kodu nie trzeba będzie ruszać).
Być może jest inne rozwiązanie tego zadania, dlatego jak ktoś ma inny pomysł to jestem otwarty na sugestie :)
P-138932
bombatom69
» 2015-10-20 17:06:01
Moim zdaniem to w ogóle niewłaściwe podejście.
Osoba, jak to nazwałeś "nieinformatyczna", na ogół będzie mocno płakała przy starciu z latexem. Wizualne podejście do konstrukcji pdf to nie jest chyba najszczęśliwsze rozwiązanie. Natomiast html to już dramat, bo to format do obsługi hipertekstu a nie rysowania. Rysowanie w html dostępne jest zasadniczo, chyba wyłącznie poprzez format SVG, co osobę "nieinformatyczną" doprowadzi zapewne do szewskiej pasji. Oczywiście jest jeszcze furtka w postaci canvas ale to już nie jest kwestia html-a tylko javascript-u.

Rysowanie elementarnych figur geometrycznych to w ogóle nie kwalifikuje się do żadnego formatu, bo napisanie trywialnego edytora w c# czy winapi jest proste. Użycie PNG jest o wiele trafniejszym rozwiązaniem, trzeba tylko pamiętać, że windowsowy Paint ma ogromne trudności ze zrozumieniem niektórych formatów bitmapowych i może je zapisywać niepoprawnie.
P-138933
michal11
» 2015-10-20 17:16:50
Dokładnie, nie ma co się bawić w pdfy i htmle gdy wystarczy do tego zwykły obrazek (co zresztą sam napisałeś), musisz tylko ogarnąć jakąś bibliotekę do przetwarzania obrazów i już. Nie napisałeś tylko, czy te różne obrazki mają być generowane losowo czy będą ustawiane przez osobe która będzie obsługiwała tą aplikację ?
P-138934
bombatom69
» 2015-10-20 17:34:59
To wszystko zależy też od szczegółów. Zależnie od nich powinien wybrać bezstratny format bitmapowy, najlepiej chyba PNG lub co bardziej prawdopodobne wykorzystać jakiś zapis wektorowy. Najlepiej stworzyć jakieś własne reguły, żeby uniknąć korzystania z rozbudowanych formatów.

P-138935
« 1 » 2
  Strona 1 z 2 Następna strona