Panel użytkownika
Nazwa użytkownika:
Hasło:
Nie masz jeszcze konta?

Damnú air, doiciméadú!

Ostatnio zmodyfikowano 2010-03-19 17:17
Autor Wiadomość
Elaine
Temat założony przez niniejszego użytkownika
Damnú air, doiciméadú!
» 2010-03-10 16:48:05
Jak wiadomo, ostatnio jest tu tworzona dokumentacja C++ po polsku (co jest chore, ale cicho). A raczej taka jest teoria, bo praktyka wygląda ciekawiej - zgłosiło się do pomocy kilka osób, a tak naprawdę coś robią ze dwie. Wypadałoby się ruszyć do roboty... Tak więc, krótka informacja: jak się nie ruszycie do roboty, to do niektórych (których to się zobaczy, może nawet i wszystkich ;>) części dokumentacji zwyczajnie nie będziecie mieli dostępu, albo zostanie on poważnie ograniczony (np. "no sorry, obejrzałeś już wystarczająco dużo stron [tak z 5 ;>\] dokumentacji, jak chcesz poczytać więcej, to napisz coś"). A jak porządnie wykonacie robotę, to możliwe (zależy od humoru admina i tego typu spraw ;>), że dostaniecie jakieś stanowiska czy inne nagrody za dobrze wykonaną pracę ;>

// temat oczywiście jest po irlandzku, można go przetłumaczyć na polski jako "cholera, dokumentacja!" :>
P-14832
DejaVu
» 2010-03-10 16:56:38
No a ja dodam od siebie, że Iname będzie adminem nowego serwisu razem ze mną i będzie trzeba się liczyć z jego humorami, więc wybór należy do Was :) chcecie mieć fajną polską dokumentację to albo wszyscy po trochu będą dokładali cegiełkę, albo tylko nieliczni będą mieli pełny i nieograniczony dostęp do niej dopóki nie zostanie ona napisana w większości.

Jak już słyszałem od Iname to jeden z użytkowników, który tak bardzo chciał rozwoju serwisu wypiął się bo mu się 'nie chce', więc ta jego niechęć być może zarzutuje na to, że wszyscy na tym ucierpią i nieliczni będą uprzywilejowani np. z możliwością nadania kilku znajomym uprawnień do pełnego dostępu do dokumentacji. Dodam też, że jeśli ktoś wpadnie na pomysł współdzielenia jednego konta przez n' użytkowników to ja to automatycznie wykryję mając logi i takie konta będą blokowane. Innymi słowy: jeśli nie chcecie to nie musicie ale zapewniam, że nowy serwis przebije poziomem istniejące serwisy poświęcone programowaniu.

Prawdopodobnie z wyjściem nowego serwisu cała załoga moderatorów ulegnie zmianie i tylko nieliczni zachowają ten status. Jeszcze mógłbym napisać parę rzeczy, ale szkoda mi na to czasu :)
P-14833
szyx_yankez
» 2010-03-10 17:42:41
Czy aby napewno Iname ma być Adminem? Czy aby nie odrzuci tej propozycij, jak to robił często ?

C/C++
Jak ju ż s ł ysza ł em od Iname to jeden z u ż ytkownik ó w, kt ó ry tak bardzo chcia ł rozwoju serwisu wypi ą ł si ę bo mu si ę 'nie chce',
Jeżeli chodzi o mnie to sorry ale, jedyne co ja chciałem to licznik postów, który obecnie jest aktywny, ale gdy by go nie było świat by się nie zawalił. A dokumentację traktowałem jako dział z którgo będziemy mogli dotrzeć do opisu poszczególnych funkcij(c++,c#,c,allegro,sdl,stl,boost itp) kto tu powiedział, że ma to być PL?

P-14844
Bartaz
...
» 2010-03-10 18:01:20
C/C++
cz ę ś ci dokumentacji zwyczajnie nie b ę dziecie mieli dost ę pu, albo zostanie on powa ż nie ograniczony( np."no sorry, obejrzałeś już wystarczająco dużo stron [tak z 5 ;>] dokumentacji, jak chcesz poczytać więcej, to napisz coś" )
Ja mysle ze to troche niesprawiedliwe ze czytanie bedzie ograniczone dla tych co nic nie napisali bo np ja z chęcią bym takie cos napisal ale moje umiejetnosci sa zamale:(
P-14847
DejaVu
» 2010-03-10 18:07:52
To tak jak by powiedzieć "moje możliwości nauki programowania w C++ są za małe". W końcu dokumentacja jest po angielsku, a jakoś mimo wszystko sobie ludzie radzą w tym i Ty :) Z resztą co w tym niesprawiedliwego skoro dokumentacji obecnie nie ma? Nic się de'facto nie zmieni poza świadomością, że coś takiego istnieje i będzie ograniczony do tego dostęp :)

Czy moje rozumowanie uważasz za błędne? :)
P-14850
szyx_yankez
» 2010-03-10 19:11:58
Mi się wydaję, że panu Piotrowi chodzi oto, że dokumentacja niebędzie dostępna dla przeciętnego użytkownika dotąd aż pracę nad jej tłumaczeniem się nie zakonczą. A po ukończeniu jeżeli wogóle takie coś nastąpi będzie udostępniana jak zwykła dokumentacja tylko, że PL.

Bartaz znasz może angielski na poziomie umozliwijającym czytanie dokumentacji? Tylko tego mi brakuje do solidnej pracy, bo translatora mam dość, a sam wszystekigo o allegro nie wiem, dlatego stanołem tam gdzie stanołem, drugą podstawową przyczyną tego może być moje wykształecenie(po podstawówce jak to sie mówi, bom obecnie do gimnazjum chodzę). 
P-14855
Elaine
Temat założony przez niniejszego użytkownika
» 2010-03-10 19:31:15
Przyznać się - kto się nabrał na ten dowcip, że ja zostanę administratorem :D? Przecież to jest niemożliwe - ja z adminem nieszczególnie za sobą przepadamy, nigdy nie dałby mi takich uprawnień, już prędzej miałbym bana :>
P-14858
szyx_yankez
» 2010-03-10 19:39:26
Ta? To poco Piotr pisze, że masz zostać? I jeszcze na gygy to potwierdza?
Zapewne sam o tym niezdecydował. - No chyba, że to tylko tai dowcip był, to powiem, że się udał.
P-14859
« 1 » 2 3 4 5 6
  Strona 1 z 6 Następna strona