Panel użytkownika
Nazwa użytkownika:
Hasło:
Nie masz jeszcze konta?

Pisanie BOOTLOADERA

Ostatnio zmodyfikowano 2015-12-04 21:13
Autor Wiadomość
Japonio
Temat założony przez niniejszego użytkownika
Pisanie BOOTLOADERA
» 2015-11-22 15:27:01
Witam.
Na wstępie mówię , iż nie jestem pewien czy wybrałem dobry dział.
Założyłem ten temat na forum , ponieważ chciałbym nauczyć pisać się bootloadery , oraz zrozumieć bardziej zasadę działania komputerów....
Na samym początku przed założeniem tematu przeglądałem internet,w celu znalezienia odpowiedzi na moje pytania , jednak nie znalazłem żadnych tutoriali.<--- DO Asemblera
Aktualnie mam trzy pytania , na które oczekiwał bym odpowiedzi.
są to kolejno : 
-Czy do pisania BootLoadera , jest potrzebna znajomość Asemblera ? (jeżeli tak prosił bym o jakiś tutorial do Asemblera)
- Czy da się go napisać korzystając z c albo C++ ? (jeżeli tak można pominąć pierwsze pytanie)
-Gdzie mógłbym dokładniej dowiedzieć się o działaniu komputera (Tryb rzeczywisty - procesora , Tryb chroniony - procesora , jakieś przerwy (czy coś podobnego)) , słyszałem że ta wiedza jest wymagana w rozumieniu działania BootLoadera i nie tylko..

Ostatecznie napiszę cel , jaki mną miota , żeby osiągnąć tą wiedzę , interesuję się komputerami od dawna , uczę się programowania od wieku 11 lat , kiedy zacząłem pisać strony (dzisiaj nie nazwał bym tego programowaniem). Mam straszną chęć poszerzenia wiedzy , którą posiadam , a programowanie na językach w najniższym poziomie na pewno wycisnęło by całkowicie esencję , którą chcę się bawić.
Mam nadzieję że pomożecie mi , oraz odpowiecie na moje pytania.
Z góry dziękuje za pomoc :)
P-140574
pekfos
» 2015-11-22 17:04:29
jednak nie znalazłem żadnych tutoriali.
Frazy, które należy wpisać w wyszukiwarkę google:
http://www.brokenthorn.com​/Resources/OSDev3.html
Pierwszy wynik. Jeśli tego nie znalazłeś, to na tym można bezstratnie skończyć czytanie twojego postu.
P-140586
Japonio
Temat założony przez niniejszego użytkownika
» 2015-11-22 18:37:56
Chodziło mi bardziej o BotLoadera w C albo C++ , a jak w Asemblerze to żeby był kurs asemblera ....
P-140595
pekfos
» 2015-11-23 16:53:47
-Czy do pisania BootLoadera , jest potrzebna znajomość Asemblera ?
Tak.

- Czy da się go napisać korzystając z c albo C++ ?
Prościej zrobić to w asmie.
P-140653
Elaine
» 2015-11-24 23:33:18
Czy do pisania BootLoadera , jest potrzebna znajomość Asemblera ?
Nie.
Czy da się go napisać korzystając z c albo C++ ?
Oczywiście.
P-140768
mateczek
» 2015-11-28 22:22:33
jesteśmy w trakcie uśmiercania klasycznego podejścia do uruchamiania systemu!!!
MBR w nowych komputerach już się nie stosuje !!! zamiast tego partycja EFI. Za niedługo boot_loadery odejdą do lamusa!!!
P-141041
Japonio
Temat założony przez niniejszego użytkownika
» 2015-12-04 21:13:45
Mateczek mógłbyś rozwinąć swoją wypowiedź ?
//Dziękuję za odpowiedzi :) .... aktualnie uczę się wszystkich kodów zapisów zaczynając od binarnego kończąc na szesnastkowym , ponieważ zauważyłem iż bez tego nic nie zrobię :/  //
P-141411
« 1 »
  Strona 1 z 1