Panel użytkownika
Nazwa użytkownika:
Hasło:
Nie masz jeszcze konta?

Obsługa plików

Ostatnio zmodyfikowano 2010-03-17 16:15
Autor Wiadomość
Geno
Temat założony przez niniejszego użytkownika
Obsługa plików
» 2010-03-14 20:12:55
Mam taki problem. Wszystko jest ok z plikami ale gdy jest ich bardzo dużo przydałoby się posortować je w kilku folderach (np: tekstury, dane).
Jeśli chce z folderu gdzie jest plik coś wyciągnąć używam fstream, a jeśli chce w tym pliku wejść do folderu a dopiero potem otworzyć plik tekstowy to co mam zrobić?
P-15040
malan
» 2010-03-14 22:02:33
Daj jakiś przykład, bo nic nie zrozumiałem z Twojego opisu ;p.
P-15046
Geno
Temat założony przez niniejszego użytkownika
» 2010-03-14 22:35:30
no dobra, więc powiem na przykładzie mojej jakiejś gry.

Gdy wchodzę do pięknie zrobionej gry, poza samym programem jest tona plików z np. muzyką albo teksturami.

np:
C:  \\  Program Files  \\  Bullfrog  \\  Populous - The Beginning  \\  SOUND

(sory, zeżarło mi ukośniki)

i na tym przykładzie powyżej:

Zapisałem program w folderze "Populous - The Beginning", a dodatkowo, żeby nie było w tym folderze naraz muzyki, chce zrobić w nim kolejny folder o tytule "SOUND" i do niego pakować muzyke. Jak potem z "Populous - The Beginning" dostać się do muzyki w folderze "SOUND" ?

Jeśli ktoś dalej nie rozumie, niech wejdzie w plik z dowolną grą na swoim komputerze. Zobaczy wiele folderów wypakowanych teksturami.

#pixelmaster: dodałem ukośniki : )
P-15048
malan
» 2010-03-15 16:56:08
Jeżeli to nie Twój program to będzie problem ;p, bo raczej te ścieżki nie są wpisane w pliku o nazwie: "ścieżki_muzyka". Albo są one na sztywno w kodzie, albo są pobierane z pliku, ale wtedy zapewne są w jakiś sposób kodowane. Zastanawiam się co Cie tak na porządki wzięło? ;)
P-15065
Geno
Temat założony przez niniejszego użytkownika
» 2010-03-17 15:57:06
to mój program, z tym populousem to luźny przykład.

A co do reszty twojego postu to wiesz, jak mam 15 soundtracków i 30 grafik to raczej przydałoby się to uporządkować. Jakieś pomysły? Komendy? Funkcje? Tricki?
P-15131
lynx
» 2010-03-17 16:15:10
Nie wiem czy dobrze Cie rozumiem... ale z tym przecież nie ma żadnego folderu.

dźwięk wsadzasz do /projekt/sounds/ przykładowo, a tekstury do /projekt/textures/
sam exe odpalasz z folderu "../projekt/"i nie ma żadnego problemu.

Tylko pamiętaj by w kodzie źródłowym podawać ścieżkę z folderem w którym znajduje się określony plik. Czyli musisz podać przykładową ścieżkę tak: "/textures/texture1.bmp", a nie "texture1.bmp".

/edit:
Folder też może mieć podfoldery musisz się tylko do nich też odwołać w programie.


P-15132
« 1 »
  Strona 1 z 1