Panel użytkownika
Nazwa użytkownika:
Hasło:
Nie masz jeszcze konta?

problem z istalacją

Ostatnio zmodyfikowano 2010-03-16 20:57
Autor Wiadomość
Gronek8624
Temat założony przez niniejszego użytkownika
problem z istalacją
» 2010-03-16 08:29:22
zainstalowałem Irrlicht i czasie tworzenia nowego projektu nie wyświetliła mi się ze jest zainstalowany Irrlicht lecz w packmanie on jest
Z góry dzięki
P-15103
szyx_yankez
» 2010-03-16 11:19:54
Zalinkuj sobie wszystkie liby(illrichta) i gitara.
P-15104
lynx
» 2010-03-16 20:57:46
zainstalowałem Irrlicht i czasie tworzenia nowego projektu nie wyświetliła mi się ze jest zainstalowany
Nie koniecznie musi, a zgaduję że korzystasz z Dev-CPP. Nawet jeśli zainstalowałeś jakąś bibliotekę z poziomu aktualizacji DevCPP, to nie zawsze będzie się pojawiała stosowna ikonka podczas tworzenia nowego projektu, która po kliknięciu wczytuje zapisany wcześniej kod(przykładowy) i dobiera konfigurację. Bo jeśli nikt nie zrobił takiego szabloniku programu z pojawiającą się ikonką to nie może się ona wyświetlić. Jedne biblioteki mają już taki przykładowy szablonik programu dla DevCPP, a jedne nie mają.

Napewno jednak zainstalowałeś sobie do odpowiednich katalogów lib'y (biblioteki) i nagłówki (include). Teraz musisz tylko utworzyć nowy czysty projekt, wejść w jego opcje, dodać zainstalowane nowo lib'y (będzie plik w stylu libIrrlich.a, lub będzie ich kilka, dowiedz się sam) następnie musisz napisać sobie przykładowy prograwm mający na początku linijkę
C/C++
#include <irrlich.h>
Możliwe że tu się mylę z nazwą pliku.

Tak czy inaczej musissz dodać samodzielnie odpowiednie biblioteki i dołączyć nagłówki, skoro nie pojawiła Ci się żadna ikonka z przykładowym programem.
P-15111
« 1 »
  Strona 1 z 1