Panel użytkownika
Nazwa użytkownika:
Hasło:
Nie masz jeszcze konta?

[C++] Korzystanie z bibliotek C++ bez posiadania ich w systemie

Ostatnio zmodyfikowano 2016-01-30 04:28
Autor Wiadomość
Mqwere
Temat założony przez niniejszego użytkownika
[C++] Korzystanie z bibliotek C++ bez posiadania ich w systemie
» 2016-01-04 17:30:31
Witam,

od pewnego czasu zastanawia mnie jedna sprawa - w jaki sposób dać programowi możliwość korzystania z bibliotek, które nie znajdują się w systemie?
Chciałbym móc wysyłać moim znajomym swoje "twory", jednakże problemem jest to, że nie posiadają oni bibliotek, z których moje programy korzystają.
Próbowałem zamieszczać pliki bibliotek w folderze razem z aplikacją i używać #include "nazwa_biblioteki", jednak Ci, którym to wysłałem, stwierdzili że nie zdało to egzaminu.
W jaki sposób mogę im umożliwić uruchamianie moich programów bez zmuszania ich do pobierania np. Dev'a czy Code::Blocks'a?

Z góry dziękuję za odpowiedź,
Mqwere
P-142844
mateczek
» 2016-01-04 17:43:31
Ja pisząc w Qt odpalam program program na czystym Windowsie i dokooptowuje brakujące dllki zawsze działa !!! z innych bibliotek nie korzystałem !!! i nie wiem jak to się ma w przypadku programów wymagających jakiś sterowników opengl itp
P-142845
DejaVu
» 2016-01-05 10:55:41
kompiluj statycznie w trybie Release.
P-142900
Mqwere
Temat założony przez niniejszego użytkownika
» 2016-01-05 23:17:50
To może zabrzmieć głupio, a nawet bardzo...
Ale nie wiem w jaki sposób statycznie skompilować program w trybie release. Szukałem tego w internecie...
Możliwe że problem leży w tym, że nie używam Dev'a, Code::Blocks'a czy innych, tylko Falcon'a.
Mógłbym poprosić o jakąś wskazówkę gdzie taką opcję można włączyć? :)

Z góry dziękuję

EDIT: Zainstalowałem sobie Code::Blocks i parę jeszcze innych IDE... Problem leży w tym że dalej nie znalazłem opcji statycznej kompilacji, pomimo spędzenia paru ładnych godzin w internecie i na forach. Problem więc dalej aktualny.
P-142933
kmlkamilek
» 2016-01-30 04:28:25
Dowiedz się co to jest linkowanie statyczne, przy okazji też co to jest linkowanie dynamiczne. 
P-144165
« 1 »
  Strona 1 z 1