Panel użytkownika
Nazwa użytkownika:
Hasło:
Nie masz jeszcze konta?

Allegro 4, instalacja, błędy, itd.

Ostatnio zmodyfikowano 2016-01-16 21:17
Autor Wiadomość
Tomasz95
Temat założony przez niniejszego użytkownika
Allegro 4, instalacja, błędy, itd.
» 2016-01-15 22:17:41
Chciałem poprosić o instrukcję jak poprawnie to zainstalować, próbowałem na tyle sposobów ile znalazłem w internecie. Próbowałem też różnych wersji allegro, programów, itd. itp. Za każdym razem po jakimś czasie allegro przestaje działać. Przykładowo, codeblocks nie wykrywa biblioteki przy kompilacji programu. (w build options i jemu podobnych dodałem wszystko co potrzebne, wciąż nie działa) Tuż po instalacji zawsze działa tylko raz, po ponownym uruchomieniu codeblock (lub innego programu do c++) albo komputera już nic nie działa. Czasem nawet myślałem żeby poprosić tutaj kogoś o wrzucenie tutaj linka do .rar z folderem codeblocka z wgranym i działającym allegro 4. W folderze system32 czy jak on się tam u mnie nazywał też dodałem co potrzebne. (wiem że mam dwa takie foldery, wrzuciłem to do każdego z nich. W folderze z programem też dodałem te pliki. (o ile dobrze pamiętam to one chyba miały .dll)
Jakby coś się w temacie nie zgadzało albo brakowało informacji to proszę pisać.

Edit. Właściwie to z każdą biblioteką którą trzeba zainstalować mam problem, ale tylko ta na razie jest mi potrzebna. W innych to najczęściej nie działa od samego początku.
P-143565
j23
» 2016-01-16 11:13:46
W folderze system32 czy jak on się tam u mnie nazywał też dodałem co potrzebne.
A co Ty tam do tych systemowych katalogów dodawałeś? DLL-ki? Instalowałem wiele bibliotek i ani razu nie trzeba było nic dodawać do systemowych katalogów. Wystarczy, że dodasz do zmiennej środowiskowej PATH ścieżkę do katalogu z bibliotekami DLL.
P-143577
Tomasz95
Temat założony przez niniejszego użytkownika
» 2016-01-16 21:17:22
Dodałem odpowiedź że znalazłem rozwiązanie ale postu nie widać.
Podsumowując: Devc++ + devpacks.org (lub podobnie), temat zamykam.
P-143601
« 1 »
  Strona 1 z 1