Panel użytkownika
Nazwa użytkownika:
Hasło:
Nie masz jeszcze konta?

[AUTO IT, WINAPI] - funkcja WinExists lub podobna

Ostatnio zmodyfikowano 2016-02-26 12:31
Autor Wiadomość
aaadam
Temat założony przez niniejszego użytkownika
[AUTO IT, WINAPI] - funkcja WinExists lub podobna
» 2016-01-21 11:19:57
witam tworze program w AUTOIT w pewnym momencie skryptu czekam na pojawienie się okna :
C/C++
_updateLabel( $ Label_Current_Step_State, "Waiting for test end" )
While $ dstate == 1
If WinExists( "UUT - Ergebniss" ) Then; main loop - ends on test summary window
; ~; LauterbachMonitor()
$ State = 8
$ dstate = 0
$ Gl_Current_Ltc_Done = 1
EndIf
WEnd
.

czy jest możliwość czekania na zdarzenie inne niż te, cos w stylu negacji tego wcześniejszego ifa z tym ze jak dam tak :
C/C++
If WinExists( "UUT - Ergebniss" ) == 0
.

to od  razu mi wejdzie do funkcji a te okno "UUT - Ergebniss" pojawia się po jakims czasie, także  podczas wykonywania programu może wyskoczyć jakiś blad lub inne zdarzenie.
proszę o pomoc
P-143849
SmthIsNoYes
» 2016-02-24 20:05:34
Przeczytałem Twój post dwa razy i wciąż nie mam pewności czy wiem, o co Ci chodzi :>

...
$sWinTitle = "Twoje okno"

If WinWait($sWinTitle, Default, 10) Then ; jeśli okno nie istnieje, ale chcesz poczekać 10 sek do czasu utworzenia okna
If WinWaitActive($sWinTitle, "", 10) Then ; jeśli okno już istnieje, ale chcesz poczekać 10 sek aż będzie aktywne
If WinWaitClose($sWinTitle, "", 15) Then ; jeśli chcesz poczekać 15 sek, aż okno zostanie zniszczone/zamknięte
...

Są jeszcze inne metody, które możesz wykorzystać:
- WinGetState, pobieranie stanu okna,
- WinGetText, pobieranie elementów tekstowych okna,
- WinGetPos, pobieranie pozycji okna

Jeśli skrypt nie musi w międzyczasie wykonywać żadnego kodu, możesz dowolny warunek zamknąć w pętli:
...
Do
    Sleep(10)
Until IsArray(WinGetPos($sWinTitle))
...
P-145262
aaadam
Temat założony przez niniejszego użytkownika
» 2016-02-25 10:32:59
gdy puszczam skrypt w pewnym momencie czekam na pojawienie się okna ("UUT - Ergebniss") jeżeli to okno się pojawi wtedy przypadek jest traktowany jako 'dobry' i puszczam ten sam skrypt z  innymi parametrami ale mogą sie pojawić też inne okna jeżeli wykonanie skryptu się nie powiedzie które są traktowane jako złe inne od  ("UUT - Ergebniss") i chodzi o to że chcę reagować na przypadek kiedy pojawi się inne okno od oczekiwanego a nazwy tych innych okien mogą być różne... teraz jest jasne ?
P-145281
DejaVu
» 2016-02-26 12:31:04
poruszona tematyka narusza polityke forum. zamykam.
P-145329
« 1 »
  Strona 1 z 1