Panel użytkownika
Nazwa użytkownika:
Hasło:
Nie masz jeszcze konta?

Mam problem z Code:Blocks, ciągle wyskakuje mi "Error Environment", proszę o pomoc.

Ostatnio zmodyfikowano 2016-02-01 22:31
Autor Wiadomość
akrii
Temat założony przez niniejszego użytkownika
Mam problem z Code:Blocks, ciągle wyskakuje mi "Error Environment", proszę o pomoc.
» 2016-02-01 18:49:43
Witam, więc sprawa wygląda tak, że włączam program i wyskakuje mi komunikat podany wyżej. Tworzę nowy projekt, zaznaczam C++, podaję tytuł, kompilator: GNU Fortran Compiler. Naciskam F9 w tym pliku i pojawia się to:
 "aaa - Debug": The compiler's setup (GNU Fortran Compiler) is invalid, so Code::Blocks cannot find/run the compiler.
Probably the toolchain path within the compiler options is not setup correctly?! (Do you have a compiler installed?)
Goto "Settings->Compiler...->Global compiler settings->GNU Fortran Compiler->Toolchain executables" and fix the compiler's setup.
Skipping...
Nothing to be done (all items are up-to-date).

Wiem, że było to już wałkowane po 100 razy, ale wszystko co znajdowałem na ten temat nie pomagało mi [reset kompa, przywrócić do fabrycznych ustawień, sprawdź czy dobrą rzecz ściągnąłeś(tak, nie jestem głupi)], dodam, że mam wersję 16.01, proszę o pomoc, bardzo mnie ciekawi świat programowania a takie coś zniechęca mnie na starcie :/
P-144308
DejaVu
» 2016-02-01 22:31:17
Czemu wybierasz GNU Fortran Compiler, a nie GCC Compiler?
P-144322
« 1 »
  Strona 1 z 1