Panel użytkownika
Nazwa użytkownika:
Hasło:
Nie masz jeszcze konta?

Problem z kilkoma plikami w Projekcie.

Ostatnio zmodyfikowano 2008-08-12 20:50
Autor Wiadomość
lynx
Temat założony przez niniejszego użytkownika
Problem z kilkoma plikami w Projekcie.
» 2008-08-08 16:43:49
MAm problem, bo nie chce mi dev tego skompilować, zdaje mi się, że to problem związany z wiekszą liczbą plików w projekcie.

C/C++
////main.cpp
#include"naglowek.h"
#include"ruch_i_AI.h"


//ZMIENNE BOHATERA
int gracz_x, gracz_y, gracz_kx, gracz_ky, zycie;

int main()
{
    std::cout << "test";
}
C/C++
////ruch_i_AI.h   (wcześniej było *cpp, ale też nie działało)

int narazienic;

C/C++
////naglowek.h

#include<iostream>
#include<allegro.h>



//KLASA PRZECIWNIKA
class obcy {
private:
public:
    int x, y, kx, ky, poc_x, poc_y, poc_kx, poc_ky;
};




Log:
Kompilator: Default compiler
Building Makefile: "C:\Dev-Cpp\cwiczenia_z_allegro\Atak na Ziemie\Makefile.win"
Finding dependencies for file: C:\Dev-Cpp\cwiczenia_z_allegro\Atak na Ziemie\main.cpp
Wykonywanie  make...
make.exe -f "C:\Dev-Cpp\cwiczenia_z_allegro\Atak na Ziemie\Makefile.win" all
g++.exe -c main.cpp -o main.o -I"C:/Dev-Cpp/lib/gcc/mingw32/3.4.2/include"  -I"C:/Dev-Cpp/include/c++/3.4.2/backward"  -I"C:/Dev-Cpp/include/c++/3.4.2/mingw32"  -I"C:/Dev-Cpp/include/c++/3.4.2"  -I"C:/Dev-Cpp/include"  -I"C:/Dev-Cpp/include/allegro"  -I"C:/Dev-Cpp/allegro"    -DALLEGRO_STATICLINK

g++.exe main.o  -o "Atak na Ziemię.exe" -L"C:/Dev-Cpp/lib" -lalleg_s -lkernel32 -luser32 -lgdi32 -lcomdlg32 -lole32 -ldinput -lddraw -ldxguid -lwinmm -ldsound 

C:/Dev-Cpp/lib/libmingw32.a(main.o)(.text+0x106):main.c: undefined reference to `WinMain@16'
collect2: ld returned 1 exit status

make.exe: *** ["Atak] Error 1

Wykonanie zakończone



PS Bardzo możliwe, że to nie jest wina 'żłego napisania programu' tylko pomieszania się w moim kompie całego Dev-a. Jeżeli nie znajdziemy błędu to zreinstaluje Dev-c++.
P-1218
DejaVu
» 2008-08-08 16:47:29
Wykomentuj wiersz
C/C++
#include<allegro.h>
i sprawdź czy są błędy.

/edit:
Wejdź również w opcje projektu i ustaw typ aplikacji jako "Console".
P-1219
lynx
Temat założony przez niniejszego użytkownika
Lepiej?
» 2008-08-08 17:04:50
Chyba jest lepiej, bo już tamtego błędu nie ma, ale na końcu wyskakuje okienko "projekt nie jest skompilowany".

Log:
Kompilator: Default compiler
Building Makefile: "C:\Dev-Cpp\cwiczenia_z_allegro\Atak na Ziemie\Makefile.win"
Finding dependencies for file: C:\Dev-Cpp\cwiczenia_z_allegro\Atak na Ziemie\main.cpp
Wykonywanie  make...
make.exe -f "C:\Dev-Cpp\cwiczenia_z_allegro\Atak na Ziemie\Makefile.win" all
g++.exe -c main.cpp -o main.o -I"C:/Dev-Cpp/lib/gcc/mingw32/3.4.2/include"  -I"C:/Dev-Cpp/include/c++/3.4.2/backward"  -I"C:/Dev-Cpp/include/c++/3.4.2/mingw32"  -I"C:/Dev-Cpp/include/c++/3.4.2"  -I"C:/Dev-Cpp/include"  -I"C:/Dev-Cpp/include/allegro"  -I"C:/Dev-Cpp/allegro"    -DALLEGRO_STATICLINK

g++.exe main.o  -o "Atak na Ziemię.exe" -L"C:/Dev-Cpp/lib" -lalleg_s -lkernel32 -luser32 -lgdi32 -lcomdlg32 -lole32 -ldinput -lddraw -ldxguid -lwinmm -ldsound 

g++.exe main.o  -o "Atak na Ziemię.exe" -L"C:/Dev-Cpp/lib" -lalleg_s -lkernel32 -luser32 -lgdi32 -lcomdlg32 -lole32 -ldinput -lddraw -ldxguid -lwinmm -ldsound 

g++.exe main.o  -o "Atak na Ziemię.exe" -L"C:/Dev-Cpp/lib" -lalleg_s -lkernel32 -luser32 -lgdi32 -lcomdlg32 -lole32 -ldinput -lddraw -ldxguid -lwinmm -ldsound 

Wykonanie zakończone
Kompilacja zakończona sukcesem

Pozdr.
                                            
P-1220
DejaVu
» 2008-08-08 20:10:56
Z logów wynika że projekt jest skompilowany.
P-1222
lynx
Temat założony przez niniejszego użytkownika
...
» 2008-08-09 19:16:46
No tak tylko że program nie działa, już kiedyś mi się tak robiło. No nic robie reinstal tego całego Dev-a.
P-1236
lynx
Temat założony przez niniejszego użytkownika
Ok!
» 2008-08-12 20:50:54
Zainstalowałem Dev-c++, działa.
P-1259
« 1 »
  Strona 1 z 1