Panel użytkownika
Nazwa użytkownika:
Hasło:
Nie masz jeszcze konta?

[C++ / AI] Unikanie pocisków

Ostatnio zmodyfikowano 2016-07-18 00:06
Autor Wiadomość
Gibas11
Temat założony przez niniejszego użytkownika
[C++ / AI] Unikanie pocisków
» 2016-07-17 17:32:37
Piszę grę o statkach kosmicznych (w sumie przepisuję poprzednią, ale i tak nikt nie pamięta :P) i jestem na zatrważającym etapie AI. ;-; Przybliżony opis problemu:

Mam n pocisków poruszających się co klatkę o stały wektor przemnożony przez deltatime. Chcę napisać względnie wydajne AI, którego jedynym zadaniem będzie unikanie pocisków, wie ktoś jak to ugryźć z algorytmicznego punktu widzenia? Tu w razie czego jest kod: github.com/KoczurekK​/BattleOfHrubieszow.
P-150075
DejaVu
» 2016-07-17 22:32:43
Możesz spróbować w pierwszej iteracji obliczyć odległość każdego pocisku od statku, posortować rosnąco wg odległości i reagować tylko na te, które są potencjalnie najbliżej. Wydajność na dobry początek postawiłbym na drugim miejscu. Najpierw zrealizuj algorytm, który będzie działał w podstawowym zakresie, potem go udoskonalaj, a na końcu optymalizuj i tylko wtedy, gdy faktycznie algorytm będzie działał zbyt wolno.

Możesz jeszcze zrobić wykrywanie czy statek jest aktualnie na linii pocisku. Będziesz wiedział wówczas czy musisz uciekać przed jakimś pociskiem czy nie.

Dalej... powinieneś zrobić dodatkowo strefę 'zagrożenia' wokół statku po to, że nawet jeżeli statek nie będzie na linii strzału to aby wiedział, że nie może uciekać w kierunku, który jest zagrożony (bo np. leci tam już pocisk i jest na tyle blisko, że po wejściu na strefę zagrożenia nie uda się już uciec).
P-150086
Gibas11
Temat założony przez niniejszego użytkownika
» 2016-07-18 00:06:34
Wszystkie pociski lecą na podstawie swojego obrotu więc sprawdzenie czy statek jest na linii strzału powinno być proste i w miarę efektywne, muszę jeszcze tylko zadbać o nie wlatywanie w inny pocisk i powinno być spoko. Razem z sortowaniem powinno sobie z tym poradzić, dzięki. :D Zamykam.
P-150089
« 1 »
  Strona 1 z 1