Panel użytkownika
Nazwa użytkownika:
Hasło:
Nie masz jeszcze konta?

Nadmiarowy kod w Wordpressie+wtyczki i motywy

Ostatnio zmodyfikowano 2016-09-19 22:14
Autor Wiadomość
kisiel7
Temat założony przez niniejszego użytkownika
Nadmiarowy kod w Wordpressie+wtyczki i motywy
» 2016-09-19 16:29:45
Otóż zacząłem niedawno pisać strony internetowe(aczkolwiek tylko lokalnie) bez użycia frameworków głównie html, css, javascript, jquery i trochę php. W pewnym momencie znudziło mi się i zainstalowałem wordpressa, ogólnie prostota tego programu mnie zaskoczyła, ale pojawił się problem. Jako, że w php jestem jeszcze dosyć słaby to instalowałem gotowe motywy i wtyczki. Stworzyłem ciekawą stronę, aczkolwiek na potrzeby strony musiałem wielokrotnie edytować motyw(usuwać wiele niepotrzebnych sekcji) i wtyczkę(responsive full-width background), motyw ten niestety dziedziczył z innego motywu i jak patrzę na ten kod to praktycznie z połowę niego możnaby usunąć. Wszystko niby działa, ale wydaje mi się, że za wolno(ewentualnie mogłem to sobie wmówić). Pytanie ogólne. Jak bezpiecznie zająć się oczyszczaniem tak stworzonych projektów, aby strona nie generowała niepotrzebnego kodu.
P-151823
pekfos
» 2016-09-19 22:14:03
Jak bezpiecznie zająć się oczyszczaniem tak stworzonych projektów
Receptą na 'bezpieczny' refaktoring jest dobra znajomość języka. A przynajmniej znajomość taka, by modyfikowany kod nie miał przed tobą tajemnic.
P-151848
« 1 »
  Strona 1 z 1