Panel użytkownika
Nazwa użytkownika:
Hasło:
Nie masz jeszcze konta?

Edytor tekstu jako środowisko

Ostatnio zmodyfikowano 2016-10-09 17:44
Autor Wiadomość
blahax2g
Temat założony przez niniejszego użytkownika
Edytor tekstu jako środowisko
» 2016-10-09 12:45:11
Witam,
wszyscy wiedzą, że istnieją rozbudowane IDE do C++ takie jak, np. Code::Blocks czy Visual Studio. Jak się jednak okazuje, dużo osób pracuje na zwykłych edytorach tekstu, np. Notepad++ czy Emacs. Stąd moje pytanie, czy praca na takich zwykłych edytorach może być wygodna? Na pewno działają szybciej, jednak nie ma tu raczej Debugowania czy czasem nawet i kompilatora, wszystko trzeba kompilować osobno, np. z terminala.
Jest tu ktoś kto pracuje na zwykłych edytorach? Jak oceniacie taki sposób pracy?
P-152347
pekfos
» 2016-10-09 12:49:32
Wygodne dla programów w jednym pliku, potem lepiej mieć IDE.
P-152348
blahax2g
Temat założony przez niniejszego użytkownika
» 2016-10-09 12:54:51
Bo czytałem wcześniej, m. in. ten post:
http://cpp0x.pl/forum/temat​?id=11590
i tutaj, np. Emacs jest polecany przez osoby, które już się tym zajmują jakiś czas, stąd moje niezdecydowanie.

EDIT: A co sądzisz, np. o http://atom.io, który jako tako jest edytorem, ale po konfiguracji i dograniu kilku wtyczek ma nieco większe możliwości?

EDIT2: Może jeszcze dodam, że mimo wszystko bardziej przyjaźnię się z klawiaturą niż z myszką i wygodniej jest mi się nauczyć niektórych skrótów klawiszowych, niż co chwilę w coś "klikać" ;)
P-152349
mateczek
» 2016-10-09 15:46:22
bierz IDE i zaczni programować. Jeśli z czasem będziesz miał potrzebę zmiany to płynnie przejdziesz. Ale nie ma sensu męczyć się z niepotrzebnymi rzeczami na starcie. Jeszcze długo nie zaczniesz sam pisać skryptów makefile :P
P-152358
blahax2g
Temat założony przez niniejszego użytkownika
» 2016-10-09 16:24:28
EDIT: Już od kilku lat się uczę i korzystałem z Visual'a (zbyt rozbudowany - długo kompiluje), Code::Blocksa (też ma trochę chyba za dużo funkcji), wxDev-C++ (częste problemy) i Atoma (brak dobrych wtyczek z debugerem, wykonywaniem programu krok po kroku czy "watch" do podglądania zmiennych). Więc jaki byś polecił?
P-152373
mateczek
» 2016-10-09 17:36:24
no to skoro już masz doświadczenie to powinieneś sam wiedzieć co Ci najbardziej leży. Ja pisze małe programiki w Qt i korzystam z qtCreatora (windows linux). Wybór ide, też zależy od tego w czym programujesz (jakie biblioteki). Z drugiej strony nie ma co narzekać na długość kompilacji. Visual, jeśli ktoś ma Windows jako target jest dobrym wyborem.   
P-152374
blahax2g
Temat założony przez niniejszego użytkownika
» 2016-10-09 17:44:56
Ostatnio głównie uczę się SFMLa, przejrzę może jeszcze raz każde środowisko i spróbuję wybrać coś dla siebie. Dzięki za pomoc.

EDIT: Zostanę chyba przy Code::Blocks ze względu na możliwość konfiguracji większej ilości kompilatorów oraz wbudowany debugger.
Dzięki za pomoc!
P-152375
« 1 »
  Strona 1 z 1