Panel użytkownika
Nazwa użytkownika:
Hasło:
Nie masz jeszcze konta?

Pojęcie zmiennej

Ostatnio zmodyfikowano 2016-10-12 18:00
Autor Wiadomość
Mistrzu922
Temat założony przez niniejszego użytkownika
Pojęcie zmiennej
» 2016-10-10 19:59:08
Hej,

Mam pytanie,uczę się C++,jestem w tej chwili przy Pojęciu zmiennej i mam pytanie dotyczące tego.A mianowicie mam 15 lat,nie wiem co to pojęcie zmiennej (jeśli chodzi o matematykę nie miałem) a dokładnie chodzi mi o to do czego jest to pojęcie potrzebne i czy powinienem się go nauczyć czy mogę to odłożyć na później?

P-152407
Gibas11
» 2016-10-10 20:07:44
nie wiem co to pojęcie zmiennej (jeśli chodzi o matematykę nie miałem)
http://cpp0x.pl/kursy/Kurs-C++​/Poziom-1​/Pojecie-zmiennej-i-podstawowe​-typy-danych​/11

mogę to odłożyć na później?
Jeśli nie przeszkadza Ci brak możliwości jakiegokolwiek bardziej skomplikowanego programu, choćby pobierającego imię od użytkownika to… jasne, możesz odłożyć.
P-152409
Mistrzu922
Temat założony przez niniejszego użytkownika
» 2016-10-10 20:12:38
Tzn tak,na razie się uczę więc jakiś programów tworzyć nie będę.Chodzi mi bardziej czy ogólnie w programowaniu jest to bardzo ważne i czy mogę to odłożyć w sensie hmm... że teraz podczas nauki nie będzie mi potrzebne to pojęcie,bo szczerze mówiąc jak czytam dalej lekcję to nie za bardzo rozumiem.
P-152410
pekfos
» 2016-10-10 20:21:57
Chodzi mi bardziej czy ogólnie w programowaniu jest to bardzo ważne
Trudno o coś ważniejszego.

jestem w tej chwili przy Pojęciu zmiennej i mam pytanie dotyczące tego.A mianowicie mam 15 lat,nie wiem co to pojęcie zmiennej (jeśli chodzi o matematykę nie miałem)
Są braki, które trzeba nadrobić, zanim się za coś zabierzesz. Nie nauczysz się niczego z książki, kiedy nie umiesz czytać. Przede wszystkim musisz zmienić to, że:
  • Nie masz większego pojęcia o matematyce
  • O klawiaturze chyba też nie (patrząc po twoim stylu pisania)
  • Masz 15 lat.
Poważnie, masz 15 lat i nie wiesz, co to zmienna matematyczna? Czego oni teraz uczą w tych szkołach..? Kredki do piórnika wkładać, żeby się końce nie łamały..? Oczywiście wiek nie powinien robić różnicy w programowaniu, jednak jeśli będziesz paradować w koszulce 'Mam n lat' i będziesz się zachowywać (i pisać!!) 'adekwatnie' do swojego wieku, to nie zyskasz przychylności.
P-152411
Mistrzu922
Temat założony przez niniejszego użytkownika
» 2016-10-10 20:26:35
Mhm,jest sens iść dalej z tematem póki nie opanuję mało wiele tego pojęcia zmiennej?
P-152412
pekfos
» 2016-10-10 20:33:53
Mhm,jest sens iść dalej z tematem póki nie opanuję mało wiele tego pojęcia zmiennej?
Jeśli nie przeszkadza ci, że nie zrozumiesz niczego dalej, to tak. Jakiś sens może i w tym będzie.
P-152413
Mistrzu922
Temat założony przez niniejszego użytkownika
» 2016-10-10 20:42:32
Może naświetlę Ci trochę sprawę.Mieszkam w Niemczech,wyprowadziłem się po ukończeniu 1 gimnazjum .Skutkiem tego jestem cofnięty w niemieckiej szkole o 2 lata (jestem obecnie w 9klasie,lecz nie dostaję ocen z uwagi na język,i będę robił jeszcze raz 9 a jest ich 10) więc to nie jest nic dziwnego,że nie mam większego pojęcia w matematyce(jeśli chodzi o pojęcie zmiennej),gdyż można powiedzieć,ze ominęły mnie 2 lata czyli 2 i 3 gimnazjum,w której możliwe,że by były takie rzeczy.Wiek podałem tylko i wyłączenie dlatego,że nie wiem czy w tym wieku powinienem znać to pojęcie.
A co do mojej pisowni(bo co Ty możesz wiedzieć o moim zachowaniu)jest taka jak jest,w j,niemieckim są inne konstrukcje,które tłukę dzień w dzień i czasem niestety piszę dziwnie,ale nie aż tak by nie było zrozumiale,a ja chcę tylko i wyłącznie wiedzieć czy MUSZĘ się tego pojęcia nauczyć.(Nie wiem czym różni się pojęcie zmiennej w matematyce i inforamatyce)
P-152414
Demolka
» 2016-10-10 20:48:38
Powiem Ci szczerze, że to jest jedna z najważniejszych rzeczy, a uwierz, że znajdą się jeszcze bardziej skomplikowane pojęcia chociażby co to klasa, metoda itp., to nie jest takie trudne, w praktyce sam stworzysz swoją definicję, ale póki co nie ma czego odkładać, przeczytaj sobie co to jest z np. strony którą podał Gibas11, a reszte zrozumiesz w praktyce, zdradze Ci taki sekret, że zmienna to coś co można zmieniać
P-152415
« 1 » 2 3
  Strona 1 z 3 Następna strona