Panel użytkownika
Nazwa użytkownika:
Hasło:
Nie masz jeszcze konta?

Pętla do gry z losowymi liczbami.

Ostatnio zmodyfikowano 2016-11-15 21:09
Autor Wiadomość
Benyo
Temat założony przez niniejszego użytkownika
Pętla do gry z losowymi liczbami.
» 2016-11-15 21:01:14
Witam. Mam zadanie, aby napisać program, a właściwie grę, w której komputer losuje losową liczbe od 1 do 100 i uzytkownik musi zgadnac. Ma tylko 3 próby, a po trzeciej czyli ostatniej probie program ma sie konczyc. Napisalem go lecz nie wiem gdzie umiescic pętle, ktora mowi, ze po 3 probach program sie konczy i nie wiem czy dobrze ją napisalem. Prosze o pomoc i ewentualne poprawki.

for (i=1; i<=3; i++);   <-- Pętla, która nie wiem czy jest dobrze napisana oraz nie wiem gdzie ją umieścić.

C/C++
#include <iostream>
#include <cstdlib>
#include <time.h>
using namespace std;
int liczba, strzal, ile = 0;

int main()
{
    cout << "Witaj! Pomyslalem sobie pewna liczbe z zakresu od 1 do 100." << endl;
    srand( time( NULL ) );
    liczba = rand() % 100 + 1;
   
    while( strzal != liczba )
    {
        ile++;
        cout << "Zgadnij jaka: To Twoja " << ile << " proba: ";
        cin >> strzal;
        if( strzal == liczba ) cout << "Udalo sie. Wygrywasz za " << ile << "razem" << endl;
       
        if( strzal < liczba ) cout << "Za malo. Sprobuj jeszcze raz" << endl;
        else if( strzal > liczba ) cout << "To za duzo. Sprobuj jeszcze raz." << endl;
       
       
    }
    system( "pause" );
    return 0;
}
P-153759
michal11
» 2016-11-15 21:09:03
Był tu ostatnio praktycznie taki sam temat poszukaj. Generalnie wystarczy zmodyfikować warunek w while
while( strzal != liczba && ile != 3 )
.

Swoją drogą niepotrzebne tu są zmienne globalne, przenieś je do main i nie zapomnij zainicjalizować. To samo dotyczy
using namespace std;
 jeżeli już chcesz go używać to zrób to w main. No i moim zdaniem formatowanie jest nieczytelne.
P-153760
« 1 »
  Strona 1 z 1