Panel użytkownika
Nazwa użytkownika:
Hasło:
Nie masz jeszcze konta?

Kombinatoryka

Ostatnio zmodyfikowano 2016-12-08 18:33
Autor Wiadomość
CCbolt
Temat założony przez niniejszego użytkownika
Kombinatoryka
» 2016-12-08 15:23:59
Pokazać, że wśród 25 studentów zdających egzamin zawsze znajdzie się pięciu,
którzy otrzymali tę samą ocenę przy skali ocen: 2, 3, 3+, 4, 4+, 5.

Nie wiem jak to ugryźć
 
P-154663
mateczek
» 2016-12-08 15:38:42
Pokazać, że wśród 25 studentów zdających egzamin zawsze znajdzie się pięciu,

matematykiem nie jestem (analize matematyczną jeszcze lubiłem ale prawdopodobieństwo to miałem ostatni raz w technikum ). Tak czy siak to mi wygląda na fake :) Pewne są tylko dwie rzeczy śmierć i podatki :)
Moim zdaniem można tylko ewentualnie policzyć jakie prawdopodobieństwo jest, że 5 osób otrzymało piątki i to zakładając że egzaminator losował prace a nie je sprawdzał :P



//edit Sorki nie zrozumiałem zadania!!!
To jest proste. Ocen jest 6 do zdobycia. Zakładając najgorszy przypadek, że po czterech studentów dostało każdą z ocen. Czyli czterech studentów dostało 5, czterech dostało 4 i tak dalej.

Mamy więc 6*4=24 dwudziestu czterech studentów obstawionych, a wszystkie oceny występują po 4 razy. Zostaje nam jeden student bez oceny. Więc jakakolwiek by ta ocena nie była, zawsze dopełni do 5 którąś pulę
P-154664
SeaMonster131
» 2016-12-08 18:33:19
Poczytaj o
Frazy, które należy wpisać w wyszukiwarkę google:

@mateczek
Ogólnie dobrze mówisz, ale wniosek zamiast
Zostaje nam jeden student bez oceny. Więc jakakolwiek by ta ocena nie była, zawsze dopełni do 5 którąś pulę
 powinien być taki, że w którejś szufladce będzie na pewno co najmniej 5 studentów (bo równie dobrze każdy student mógł dostać taką samą ocenę i wszyscy będą w jednej).
P-154673
« 1 »
  Strona 1 z 1