Panel użytkownika
Nazwa użytkownika:
Hasło:
Nie masz jeszcze konta?

[Apache2, Linux] Podstawowa konfiguracja

Ostatnio zmodyfikowano 2017-01-23 14:52
Autor Wiadomość
aaadam
Temat założony przez niniejszego użytkownika
[Apache2, Linux] Podstawowa konfiguracja
» 2016-12-21 16:56:05
Witam, nie wiem czy to jest odpowiednie Forum ale tutaj szybko ktoś odpowiadał zawsze, a na Jakis linuxowych forach jakos srednio odpisują to postanowiłem tu napisać, może ktoś pomoże :) więc :
w katalogu /var/www/projekt1/ mam plik index.html,
w katalogu /etc/apache2/sites-available mam plilk projekt.conf w którym sie znajduje to :

<VirtualHost *:80>
ServerAdmin web@pl
ServerName projekt1
DirectoryName projekt1
DirectoryIndex index.html
DocumentRoot /var/www/projekt1
ErrorLog ${APACHE_LOG_DIR}/error_projekt.log
CustomLog ${APACHE_LOG_DIR}/Access_projekt1.log combined
</VirtualHost>

potem wpisałem komende w terminalu : Service apache2 reload,
i niestety po wejsciu w przegladarce na "projekt1" nie pokazuje mi się to co  jest w pliku index.html tylko strona powitalna apache2 (apache2 ubuntu Default page )
dodam że kożystam  z virtualki VMware, ale chyba nie ma to znaczenia.
proszę o pomoc
P-155241
DejaVu
» 2016-12-21 17:22:22
1. Możliwe, że nie włączyłeś obsługi virtual hostów w głównym pliku konfiguracyjnym (czytaj: masz zakomentowane wciągnięcie pliku konfiguracyjnego z vhostami).
2. Możliwe również, że główny plik konfiguracyjny zawiera konfigurację dla portu 80.
3. Odnośnie konfiguracji to możesz też sobie szukać tutoriali dla Windowsa. Konfigurację wykonuje się tak samo. W innych lokalizacjach są natomiast umieszczone pliki.

/edit:
Dodam jeszcze, że inaczej konfiguruje się Apache 2.2 i Apache 2.4, więc istotne jest jaką masz dokładnie wersję Apache 2. Zmieniły się bowiem polecenia w pliku konfiguracyjnym w kilku kwestiach, więc nawet jeżeli korzystasz z jakiegoś tutoriala w kontekście konfiguracji Apache-a to zwracaj uwagę na wersję, której tutorial dotyczy.
P-155248
aaadam
Temat założony przez niniejszego użytkownika
» 2017-01-21 11:08:50
Dzięki, ostatnio nie mogłem się tym zajmować ale wracam do tego ... pewnie będę jeszcze pytał o jakieś rzeczy
P-156732
aaadam
Temat założony przez niniejszego użytkownika
» 2017-01-21 14:06:37
a więc tak :
mam ubuntu 16, oraz Apache 2.4.18

mój skrypt dodający użytkowników :

#!/bin/sh
echo 'podaj imie'

read imie
echo 'podaj nazwisko'
read nazwisko
echo 'podaj pokoj'
read pokoj

tempid=${imie}${nazwisko}
useradd -c "ddd" $tempid -m -s /bin/bash

passwd $tempid


mkdir /home/$tempid/public_html
ln -s /home/$tempid/public_html /var/www/$tempid
mkdir /home/$tempid/public_samba
mkdir /home/$tempid/private_html

echo utworzyles uzytkownika : \"$imie$nazwisko \" o numerze pokoju:  $pokoj

potem wykonuje Apache restart.
Jak wchodzę na tronkę localhost/$tempuser to pokazuje mi URL not found,  co jeszcze muszę zrobić aby to automatycznie działało dodawanie userów z dowiązywaniem ich katalogów publicznych ??za każdym razem musze dodawać ten plik *.conf  w katalogu /etc/apache2/sites-available ?? bo teraz go w ogóle nie ruszam
P-156740
1aam2am1
» 2017-01-21 15:14:45
http://httpd.apache.org/docs/current/howto/public_html.html
I masz wszystko skonfigurowane od razu no może tylko ścieżka jest trochę inna niż tą którą chcesz
P-156744
aaadam
Temat założony przez niniejszego użytkownika
» 2017-01-23 14:52:58
Działa, jak wchodziłem na 192.168.2.costam to nie dzialało a jak wszedłem na 127.0.0.1 to śmiga
P-156831
« 1 »
  Strona 1 z 1