Panel użytkownika
Nazwa użytkownika:
Hasło:
Nie masz jeszcze konta?

Jak znaleźć string w procesie

Ostatnio zmodyfikowano 2017-02-03 20:21
Autor Wiadomość
rafal106
Temat założony przez niniejszego użytkownika
Jak znaleźć string w procesie
» 2017-02-03 19:14:39
Witam, potrzebuję pomocy ze stworzeniem programu:
-wpisuję dowolny string "abcd"
-następnie program ma w wybranym procesie "proces.exe" zlokalizować komórkę pamięci w której zapisany jest w/w string

Dla przykładu wczytuje >>"abcd" program wypisuje <<0x43808E

Wielkie dzięki za pomoc i wskazówki, pozdrawiam

PS. Lub liczbę. Zamiast "abcd" wpiszę inta np. 1234

P-157284
mateczek
» 2017-02-03 19:31:53
jeśli chcesz samemu szukać błędu to użyj debugera najczęściej ikonka robala w twoim IDE
https://www.youtube.com/watch​?v=L9JvSHYLvuw&t=10s

Jakiego IDE używasz do programowania ??
Jeśli masz problem z kodem typu helo-World to wklej na forum. Może popełniasz jakiś trywialny błąd??


//edit
Chyba żle zrozumiałem :P Ty chcesz napisać debuger?? czy hexedytor ?? Chcesz szukać zmiennych w pamięci procesu innych programów?? czy stałych stringów w kodzie programu ??
Chcesz napisać program, który to robi. Czy może szukasz gotowego rozwiązania pozwalającego debugować??
P-157286
rafal106
Temat założony przez niniejszego użytkownika
» 2017-02-03 19:59:50
o kurcze ile pytań :D

podam konkretnie o co mi chodzi, jeśli źle się określiłem to sorry ;/
Odpalam gre w której są różne wartości, interesuje mnie np. ilość punktów życia HP: 100.

Chcę teraz zlokalizować w której komórce pamięci jest zapisana wartość 100, i teraz tak (ale z tym poradzę już sobie sam) jeśli stracę ileś życia to cout<<"spadła ci ilosc zycia"; czy odwrotnie że wzrosła. Wartość będę sprawdzał co sekundę, ponieważ przyjmuje ona różne wartości.


P-157287
jankowalski25
» 2017-02-03 20:14:24
Jeśli program jest Twój, to po prostu pobierasz adres zmiennej przez
& zmienna
.

następnie program ma w wybranym procesie "proces.exe" zlokalizować komórkę pamięci w której zapisany jest w/w string
Mam nadzieję, że nie pytasz o grzebanie w pamięci innych procesów?
» Porady dla użytkowników cpp0x.plZakładanie tematów na forum zalecenie

Ingerowanie w aplikacje trzecie

P-157291
mateczek
» 2017-02-03 20:21:58
ale z tym poradzę już sobie sam
Może. Nie znam twojego skila ;)

Ale gdybyś może pomyślał, że wystarczy
C/C++
int * wsk = adresKomurki;
if( * wska < 80 ) cout << "życie ok"

to mam dla ciebie złą wiadomość. To tak nie działa!!! Normalnie, każdy program ma dostęp tylko do swojej pamięci. Więc zapisanie coś do pamięci innego programu w sposób jak wyżej jest niewykonalne!!!



Wracając do tematu:
Ogólnie namierzenie czegokolwiek w programie wymaga zastosowania metod inżynierii wstecznej lub crakingu. Kiedyś do tego służył "softice" ale chyba nie jest już rozwijany.

https://www.pelock.com/pl​/artykuly​/przeglad-narzedzi-do-reverse-engineeringu A na necie są specjalne proste programy. Nazywają się "crackmee", które są napisane do celów edukacyjnych (możesz się przerazić na wstępie na szkolnych przykładach :P ).



Mam nadzieję, że nie pytasz o grzebanie w pamięci innych procesów?
:P pyta pyta:P
P-157294
« 1 »
  Strona 1 z 1