Panel użytkownika
Nazwa użytkownika:
Hasło:
Nie masz jeszcze konta?

C++ Visual Studio 2010 Problem z plikami żródlowymi.

Ostatnio zmodyfikowano 2017-03-26 11:23
Autor Wiadomość
arek2491
Temat założony przez niniejszego użytkownika
C++ Visual Studio 2010 Problem z plikami żródlowymi.
» 2017-03-25 17:31:58
Witam.

Mam problem z Visual Studio, a mianowicie chciałem mieć 1 projekt i 2 pliki źródłowe .cpp . Niestety podczas kompilacji wywala mi błąd fatal error LNK1169: one or more multiply defined symbols found. Mniemam, że chodzi tutaj o to, że kompilowane są wszystkie pliki cpp w projekcie a w każdym jest funkcja main() i może być kilka takich samych zadeklarowanych zmiennych. Teraz mam pytanie czy jest jakiś sposób aby kompilacja się powiodła bez przebudowania struktury Source Files? Tzn. chodzi mi o to czy uratuje mnie jakaś linijka kodu, którą wpiszę do każdego pliku źródłowego ? Zmiana nazwy funkcji main() na main1() nie pomaga.
W skrócie jak zrobić aby mieć kilka plików źródłowych w 1 projekcie??
Proszę o pomoc, bo nic konkretnego nie mogę znaleźć na ten temat w necie.  Z góry dzięki za jakąkolwiek podpowiedź.
P-159393
karambaHZP
» 2017-03-25 19:48:40
Początek programu może być tylko jeden, więc funkcja
main()
 może być tylko jedna.
Najlepiej pokaż uproszczony kod przedstawiający problem.
» Kurs C++Dzielenie kodu na kilka plików źródłowych lekcja
P-159401
arek2491
Temat założony przez niniejszego użytkownika
» 2017-03-25 20:14:08
To są po prostu ćwiczenia laboratoryjne na polibudzie, ale żeby łatwiej było mi odczytywać te pliki chciałem mieć je w jednym projekcie, bo będzie ich jeszcze więcej, a nie chce do każdego tematu tworzyć nowego projektu z racji tego, że będzie to niewygodne. Jeden cpp to polecenia związane z stringstream, a drugi jest związany z klasami. W obu jest oczywiście main(). Ale czy można  jakoś zrobić małą konfigurację aby to działało? Czy Visual Studio nie daje takiej możliwości?
P-159405
karambaHZP
» 2017-03-25 20:24:25
Nie ma takiej możliwości, aby w jednym projekcie było więcej niż jedna funkcja
main()
.
Wykładowca na pewno mówił, że zakończeń programu może być wiele, ale start aplikacji tylko jeden, czyli wywołanie funkcji
main()
.
Jeśli będzie ich więcej, skąd komputer ma wiedzieć, gdzie zacząć?
Rób oddzielne projekty. Zawsze możesz zapisać kod w edytorze tekstowym, aby mieć wszystko pod ręką.

BTW: Dołączając do projektu dużo nieprzemyślanego kodu jest trudniejsze w ogarnięciu,
niż czytelne osobne projekty.
P-159406
arek2491
Temat założony przez niniejszego użytkownika
» 2017-03-26 11:23:09
OK dziękuje za informacje.
P-159418
« 1 »
  Strona 1 z 1