Panel użytkownika
Nazwa użytkownika:
Hasło:
Nie masz jeszcze konta?

komunikator w PHP

Ostatnio zmodyfikowano 2017-04-09 17:47
Autor Wiadomość
Wilga
Temat założony przez niniejszego użytkownika
komunikator w PHP
» 2017-04-08 20:53:27
Cześć,
Zamarzyło mi się jakiś czas temu napisanie komunikatora internetowego dla kilku osób. Znajomy jakiś czas temu robił coś takiego, jedyne, co kojarzę, to że pisał to w PHP w takiej mniej więcej postaci: dodaje się nowy "pokój rozmowy", gdzie ustalane jest hasło i po wpisaniu go nadaje się nazwę użytkownika. Po tym pojawiała się właściwa "przestrzeń pisania".
Mam w związku z tym pytanie do Was. Czy coś takiego jest faktycznie możliwe w PHP, czy pamięć mnie zmyliła? Jeśli tak, to jak długo trzeba się uczyć języka, żeby móc coś takiego napisać? Jestem w nim zupełnie zielona, w innych programowania liznęłam C++. I gdzie szukać informacji, jak coś takiego stworzyć?
P-159996
1aam2am1
» 2017-04-09 12:39:49
Ja po technikum informatycznym. Zrobił bym tak:
Rejestrowanie pokoju i odbieranie wiadomości:
1. Odbiera informacje po $_POST
2. Wpisuje informacje do mysql

Wysyłanie i odbieranie wiadomości
1. Odbiera informacje po $_POST
2. Tworzy zapytanie w sql
3. Wysyła wyniki

Po stronie przeglądarki
1. JavaScript wysyła zapytania do serwera i wyświetla odpowiedzi

Ogólnie to tylko takie założenie. Nie wiem czy ktoś naprawdę robi to na bazie danych ?
P-160017
jankowalski25
» 2017-04-09 13:47:35
Do takich celów dość dobrze nadaje się IRC.
Czy coś takiego jest faktycznie możliwe w PHP
Jeśli chodzi o IRC, to tak.
Frazy, które należy wpisać w wyszukiwarkę google:
Sporo zależy od tego, na ile ten twór ma być własny, a na ile ma korzystać z tego, co już zostało napisane przez kogoś innego.
jak długo trzeba się uczyć języka, żeby móc coś takiego napisać?
Od zera? Prototyp można zbudować dość szybko (zwłaszcza, jeśli się zna już jakieś inne języki i narzędzia). Rozbudowa tego tak, aby było przyjazne dla użytkownika wymaga już nieco więcej czasu. Bardziej konkretnych terminów (typu dzień, tydzień, miesiąc) nie podaję, ponieważ to zależy od posiadanej wiedzy i umiejętności.
gdzie szukać informacji, jak coś takiego stworzyć?
Google czy inne szukajki, czytanie kodów źródłowych istniejących projektów, strona domowa PHP, parę stron związanych z IRC, ... (na początek chyba starczy to, co podałem).

Dopisano:
Przykład istniejącego projektu: Phergie
P-160018
Saran
» 2017-04-09 17:47:52
Albo taki Discord, oparty również o IRC, ostatnio staje się coraz bardziej popularny.
Polecam, lepszy od wszystkiego.
P-160026
« 1 »
  Strona 1 z 1