Panel użytkownika
Nazwa użytkownika:
Hasło:
Nie masz jeszcze konta?

Biblioteka libjpg

Ostatnio zmodyfikowano 2017-04-09 12:33
Autor Wiadomość
Dashrek
Temat założony przez niniejszego użytkownika
Biblioteka libjpg
» 2017-04-09 12:05:32
Z Politechniki Wrocławskiej interesowało mnie jedno zadanie dodatkowe związane z biblioteką jpg. Treść zadania znajduje się tutaj
http://sequoia.ict.pwr.wroc.pl​/~mucha/PProg/PProg_lab_05​/index.html . Nigdy nie miałem czasu na czytanie jak używać takiej zewnętrznej biblioteki, ale skoro zaraz święta, to wolałbym uzupełnic swój stary program o odtwarzanie jpg. Generalnie proszę o sposób podejścia do takich bibliotek, oraz przypominam jest to twardy C, gdzie dzielenie pliku i tworzenie biblioteki cośtam.h było w dwóch ostatnich zadaniach. Oto biblioteka http://libjpeg.sourceforge.net/.

Jak ktoś mógłby zrobić z tego legendę z libjpg, jak poniżej z ctype.h to byłbym bardziej wdzięczny!

Nagłówek ctype.h zawiera deklaracje funkcji sprawdzających i wyświetlających informacje na temat
znaków. W poniższej tabeli znajduje się lista tych funkcji wraz z ogólnym opisem.
Nazwa funkcji
Opis
isalnum Funkcja sprawdzająca czy znak jest znakiem alfanumeryczny
isalpha Funkcja sprawdzająca czy znak jest znakiem z alfabetu
isblank Funkcja sprawdzająca czy znak jest znakiem odstępu (spacja, tabulacja)
iscntrl Funkcja sprawdzająca czy znak jest znakiem sterującym
isdigit Funkcja sprawdzająca czy znak jest liczbą dziesiętną
isgraph Funkcja sprawdzająca czy znak jest znakiem drukowalnym różnym od spacji
islower Funkcja sprawdzająca czy znak jest małą literą
isprint Funkcja sprawdzająca czy znak jest znakiem drukowalnym (razem ze spacją)
ispunct Funkcja sprawdzająca czy znak jest znakiem przestankowym 1
isspace Funkcja sprawdzająca czy znak jest białym znakiem 2
isupper Funkcja sprawdzająca czy znak jest dużą literą
isxdigit Funkcja sprawdzająca czy znak jest liczbą szesnastkową 3
Każda z wyżej wymienionych funkcji zwraca wartość niezerową jeśli jest prawda i zero jeśli j
P-160012
jankowalski25
» 2017-04-09 12:13:47
Po pierwsze: » Kurs STC » PodstawyTworzenie odsyłaczy do stron lekcja
Po drugie: » standard Ccctype (ctype.h)
Jak ktoś mógłby zrobić z tego legendę, jak poniżej
Jeśli chodzi o naszą stronę, to » Kurs STC » ZaawansowaneTworzenie wykazu dokumentów lekcja. A jak chcesz to zrobić u siebie po stronie klienta, to możesz zacząć od zrobienia tabelki (» Kurs STC » ZaawansowaneWstawianie tabeli symetrycznej lekcja), chociażby w pliku *.csv.

Dopisano:
Zaraz, zaraz, ale w naszej dokumentacji nie ma opisu biblioteki libjpeg. Czy dobrze zrozumiałem, że szukasz kogoś, kto to przetłumaczy i wstawi do tutejszej dokumentacji?
P-160013
Dashrek
Temat założony przez niniejszego użytkownika
Wykaz
» 2017-04-09 12:25:13
wykaz został wklejony jako przykład funkcja działanie, ja się nie pytam jak to działa, a stwierdziłem, ze nie potrzeba tabeli.
P-160015
jankowalski25
» 2017-04-09 12:33:29
proszę o sposób podejścia do takich bibliotek
Sama instalacja biblioteki (jeśli o to chodziło) zależy od używanego środowiska. Przykłady:
[C++] Instalacja bibliotek w Code::BlocksArtykuł opisuje w jaki sposób przeprowadza się konfigurację nowych bibliotek w środowisku Code::Blocks. (artykuł)
[C++] Instalacja bibliotek w Dev-C++Artykuł opisuje w jaki sposób przeprowadza się konfigurację nowych bibliotek w środowisku Dev-C++. Proces instalacji nowej biblioteki został omówiony na przykładzie biblioteki freeglut. (artykuł)
P-160016
« 1 »
  Strona 1 z 1