Panel użytkownika
Nazwa użytkownika:
Hasło:
Nie masz jeszcze konta?

Jakie środowisko do Allegro?

Ostatnio zmodyfikowano 2017-10-07 23:40
Autor Wiadomość
piotrusinio
Temat założony przez niniejszego użytkownika
Jakie środowisko do Allegro?
» 2017-10-04 15:50:37
Witam. Ostatnio po kilku latach ponownie próbuję pobrać i zainstalować bibliotekę Allegro. Ostatnio pomimo wielu prób instalowania między innymi w V12, C::B, czy Devie nie udało mi się poprawnie wgrać biblioteki :/ Teraz chcę spróbować jeszcze raz ale znowu kompletnie nie wiem jak się do tego zabrać. Jakiego użyć środowiska, której wersji Allegro i jak je zainstalować, żeby tym razem działało poprawnie. Co byście mi doradzili? Czekam na jakieś wartościowe komentarze :)
P-165440
michal11
» 2017-10-04 18:21:49
VS2015 + NuGet. Jedyny minus to spory rozmiar binarek które są pobierane (robiłem to ponad rok temu ale było to chyba ok 100 Mb)
P-165451
Saran
» 2017-10-04 18:40:32
Nie męcz się ze środowiskami i IDE. Bierz edytor tekstowy, najlepiej taki z podpowiadaniem składni, błędów i podobnymi (Sublime z dodatkami), może nawet opcją kompilacji.
Potem tylko kompilujesz jedną komendą i tyle. Bez jakiegoś męczenia się z tymi środowiskami.
P-165452
michal11
» 2017-10-05 11:50:49
edytor tekstowy, [...] z podpowiadaniem składni, błędów i podobnymi [...] nawet opcją kompilacji.

Mi to wygląda jak opis IDE.
P-165458
Saran
» 2017-10-05 14:51:28
Możliwe, ale w każdym razie Sublime to nie IDE :)
Tylko dodatki tworzą coś na podobieństwo IDE.
P-165461
mateczek
» 2017-10-05 19:59:45
IDE przynajmniej podstawowe jest potrzebne. Bo
1. przy programie z kilku plików nie trzeba ręcznie pisać makefile (z konsoli to wygodnie można sobie program jedno plikowy kompilować )
2. można ustawić sobie linkowane biblioteki i w miarę prosto dodać nowe.
3. Bo jest zintegrowany debugger
4. W razie błędu kompilacji masz od razu podświetlenie gdzie ten błąd być może.
5. kolorowanie i podpowiedzi to również ważna rzecz. Ale moim zdaniem cztery pierwsze są ważniejsze (gdy chodzi o komfort pracy).

Na Windowsie najwygodniej chyba będzie Visual Studio.
P-165462
Saran
» 2017-10-05 20:20:27
Debugger to nie tylko do podświetlania składni chyba służy, ale w każdym razie wszystkie te rzeczy są możliwe w Sublime.
No i nie wiem, kto ma taki kłopot z napisaniem sobie makefile lub czegoś innego podobnego.

Edit:
Ba, masz nawet masę innych narzędzi, jak choćby hex editor.
I rozmiar trochę mniejszy, bo jakieś 100MB w porównaniu do 10GB VS :D
P-165464
mateczek
» 2017-10-05 21:04:12


No i nie wiem, kto ma taki kłopot z napisaniem sobie makefile
WTF??

Być może są na świecie ludzie którzy już w kołysce programowali i od razu wszystko umieli. Ja jednak śmiem twierdzić, że większość się uczyła stopniowo. Zamiast gadać puste frazesy po prostu napisz tutorial jak skonfigurować allegro z tym Sublime, W jaki sposób ma sobie doinstalować i zintegrować z tym kompilator debugger itp. Jak ma to razem ogarnąć by było to wygodne. A chłopak sobie zobaczy czy to jest dla niego.

Prawda jest taka, że do programowania każde popularne IDE się nada (codeblocks, QtCreator, eclipse itp itd). A dla osoby, która się chce dopiero uczyć potrzebne jest takie IDE do którego dostanie sporo tutoriali i łatwo będzie dołączyć bibliotekę.   
P-165467
« 1 » 2
  Strona 1 z 2 Następna strona