Panel użytkownika
Nazwa użytkownika:
Hasło:
Nie masz jeszcze konta?

[Qt, C++] Jak zredukować ilość bibliotek 'dll' potrzebnych do uruchomienia projektu?

Ostatnio zmodyfikowano 2010-07-01 16:48
Autor Wiadomość
lenrokskate
Temat założony przez niniejszego użytkownika
[Qt, C++] Jak zredukować ilość bibliotek 'dll' potrzebnych do uruchomienia projektu?
» 2010-07-01 14:06:29
Zainstalowałem sobie najnowsze Qt SDK. No i teraz odpalam Qt Creator, stworzyłem projekt i dodałem do niego jednego buttona. Robie rebuilda i chce odpalić program. A exe woła mnie o ogromną ilość dllek. Wrzucam po kolei każdą a tu znowu brakuje jakiejś innej... przecież nie może być tak że gupi mały programik będzie zajmował >50 MB bo potrzeba tylu plików... Da się to zrobić jakoś inaczej?
P-18476
madmike44
» 2010-07-01 15:20:50
Coś zrobiłeś źle.... Jeżeli odpalasz program bezpośrednio z QtCreator'a, to nie powinien chcieć żadnych bibliotek.. Oczywiście jeżeli ściągałeś i instalowałeś całe SDK - bo jeżeli osobno instalowałeś bibliotekę, a osobno QtCreator'a, to musisz w nim ustawić ścieżkę do biblioteki..
P-18477
lenrokskate
Temat założony przez niniejszego użytkownika
» 2010-07-01 15:41:51
Ściągnąłem binarke z SDK... sama wszystko zainstalowała...

nie odpalam bezpośrednio tylko przebudowuję i potem wchodzę (przez explorator windows) do folderu z projektem i potem folder Debug odpalam exe-cę i woła o liby

#edit
jak odpalam z QtCreatora to działa, ale jak wydaję program to przecież nie może być w nim tyle plików
P-18478
madmike44
» 2010-07-01 16:29:02
Jeżeli chcesz odpalić program w ten sposób, musisz skopiować do folderu biblioteki DLL.. Które ? Na pewno w twoim przypadku:

libgcc_s_dw2-1.dll
mingwm10.dll
QtCore4.dll
QtGui4.dll

Pierwsze dwa pliki są związane z kompilatorem, dwa następne bezpośrednio z biblioteką Qt - QtCore4.dll musisz dołączyć do każdej aplikacji, pisanej w Qt. QtGui4.dll dołączasz, kiedy tworzysz aplikację okienkową.

Poza tym w zależności od wykorzystania pozostałych modułów biblioteki w swoich programach, musisz dołączać odpowiadające im pliki DLL. W tym przypadku wystarczą te 4 podane pliki.


No ale wszystko można znaleźć w dokumentacji:
http://doc.qt.nokia.com/4.6/deployment.html
http://doc.qt.nokia.com/4.6/deployment-windows.html
P-18485
lenrokskate
Temat założony przez niniejszego użytkownika
» 2010-07-01 16:38:23
dobra działa, tylko zamiast Core i Gui było Cored i Guid
P-18489
madmike44
» 2010-07-01 16:48:34
Wyrzuć te z "d" na końcu i wrzuć te o których pisałem. Te z "d" to są wersje dla "Debug" (i są większe), a te bez dla "Release" :)
P-18493
« 1 »
  Strona 1 z 1