Panel użytkownika
Nazwa użytkownika:
Hasło:
Nie masz jeszcze konta?

Tanie drukowanie

Ostatnio zmodyfikowano 2018-03-16 18:09
Autor Wiadomość
herex77
Temat założony przez niniejszego użytkownika
Tanie drukowanie
» 2017-10-12 15:41:11
Cześć, szukam rozwiązania problemu drogiego ksera. Drukuję dość często i potrzebuję alternatywy. Zacząłem szukać od zamiennych tonerów do drukarki, później do wybranego tonera kupię urządzenie. W ten sposób zaoszczędzę na każdym tonerze. Mam na oku coś takiego: https://tonery.rdstudio.pl/toner-hp-p1102-p-282.html - hp laserjet p1102 toner. Czy ktoś ma doświadczenie z zamiennikami? Są bezpieczne?
P-165674
DejaVu
» 2017-10-12 22:15:38
Ponoć laserowe drukarki są tanie, jeżeli chodzi o czarno biały druk. Znajomy ma strategię: "kupić tanio laserową drukarkę, a jak się skończy to kupić nową". Jak drukuje się mało jest to ciekawa opcja, bo i tak drukarka sama z siebie się zepsuje. Ja z kolei poszedłem w Brothera atramentowego i kupuję zamienniki. Niby fajnie bo tanio, ale osobiście to nie jestem zbytnio zadowolony z tego zakupu. Oryginały drukowały gorzej niż zamienniki, a dobranie zamienników też nie jest łatwe.

Innymi słowy: chcesz drukować coś masowo -> najlepiej wydrukować to w punkcie ksero. Chcesz drukować coś w domu - masz do wyboru cenę vs jakość. Brother nie ma nic wspólnego z jakością. Z Canona byłem zadowolony, jednak tam oni robią hardkodują jak długo ma działać karotka. Kupisz hardware w podobnym czasie - wytrzyma 3 lata i padnie. Nie ważne czy będziesz drukował 100 stron dziennie czy 10 stron na miesiąc.

Czegokolwiek byś nie wybrał to sądzę, że to i tak jest tymczasowe rozwiązanie, bo producenci zadbali o to, abyś za 3 lata znowu wrócił do wyboru drukarki. Na przykładzie Canona -> cena karotki to było ~70% wartości nowej drukarki. Pomimo używania samych oryginalnych tuszy i tak zdechła karotka. Co więcej: w dwóch takich samych drukarkach karotka dwukrotnie padła w podobnych okresach czasowych (można powiedzieć z dokładnością do miesiąca). Drukarki miały różny poziom eksploatacji, a czas zgonu był podobny.
P-165681
ceraaza888
» 2018-03-16 18:09:59
Ja niestety niezbyt się na tym znam. W związku z tym nie bardzo będę w stanie pomóc...
P-170049
« 1 »
  Strona 1 z 1