Panel użytkownika
Nazwa użytkownika:
Hasło:
Nie masz jeszcze konta?

Religijność programistów

Ostatnio zmodyfikowano 2018-03-16 18:16
Autor Wiadomość
Saran
» 2017-11-27 22:30:11
Hej hej, jeśli o mnie mowa to mówiłem o wszechwiedzącym.
P-167330
Jacob99
» 2017-11-27 22:35:28
@mateczek
Bóg w chrześcijaństwie jest jak najbardziej wszechmogący i mógłby odebrać człowiekowi wolną wolę, ale (zgodnie z teologią) Bóg sam siebie ograniczył w tej kwestii. I tak, jest to kolejny paradoks omnipotencji.
P-167332
mateczek
» 2017-11-27 22:37:27
To nie jest "tylko teoria", to jest teoria naukowa, potwierdzona w 100 procentach.
 Teoria użyteczna jak każda teoria naukowa w swojej epoce. Jak do tej pory, Jeszcze żadna z teorii nie była prawdziwą. Jedenen wykład na temat fizyki już podrzuciłem.  Mogę podrzucić drugi "mechanika kwantowa upadek starej fizyki"
https://www.youtube.com/watch​?v=QpLdw1IC-Q0 Skoro dalej naukowcy pracują i dalej wymyślają teorie naukowe To już samo przez się jest dowodem że w teorii względności nie wszystko jest wyjaśnione.

Żeby nie było lubię teorię względności einsteina. Teoria zakłada,
1. prędkość światła nie zależy od układu odniesienia
2. informacja jest najszybsza w przestrzeni informacją jest światło;
3. gdyby mi ktoś nadepnął na palec, A leciał bym z prędkością światła informacja dotarła by do mnie dopiero po wylądowaniu (czas by się dla mnie zatrzymał) (taki lot jest oczywiście niemożliwy w przestrzeni materia nie może wyprzedzić informacji)
4 grawitacja ma prędkość światła (jest jakby informacją) gdyby słońce zniknęło ot tak Ziema przestała by się obracać wokół słońca dopiero po
  8 minutach

Pomimo fajnych założeń i ciekawych wniosków dalej teoria bez pomocy (ciemnych materii i ciemnych energii nie jest w stanie utrzymać wszechświata w kupie)
P-167333
RazzorFlame
Temat założony przez niniejszego użytkownika
» 2017-11-27 22:52:40
Jak do tej pory, Jeszcze żadna z teorii nie była prawdziwą.
To, że tak napiszesz nie sprawi, że tak będzie. Nie musisz się zgadzać z faktem, żeby był on prawdziwy.
Jedenen wykład na temat fizyki już podrzuciłem.
Który działał na Twoją niekorzyść.
Skoro dalej naukowcy pracują i dalej wymyślają teorie naukowe To już samo przez się jest dowodem że w teorii względności nie wszystko jest wyjaśnione.
Nie, to jest dowód na to, że wciąż nie wiemy wszystkiego o wszechświecie. To, że Einstein nie zgadzał się z teorią kwantów nie oznacza, że jego teoria była błędna.

Pomimo fajnych założeń i ciekawych wniosków dalej teoria bez pomocy (ciemnych materii i ciemnych energii nie jest w stanie utrzymać wszechświata w kupie)
Teoria względności Einsteina nie wymaga istnienia ciemnej materii czy energii, poza tym ciemna materia i ciemna energia jest tylko hipotezą i nie są one potwierdzone. Polecam najpierw zapoznać się z pojęciami:
- hipoteza
- teoria (w języku potocznym)
- teoria naukowa
Dodatkowo błagam - staraj się pisać poprawnie zdania bo większości z nich nie da się rozszyfrować.
P-167334
mateczek
» 2017-11-27 23:02:37
To, że Einstein nie zgadzał się z teorią kwantów nie oznacza, że jego teoria była błędna.

teoria względność ma zastosowanie do pewnego działu fizyki do innego stosujemy inną. Wszystkie w mniejszym lub większym stopniu modelują pewien fragment rzeczywistości. Teoria względności Einsteina jest tak samo prawdziwa jak fizyka Newtona. (w pewnych ograniczonych zastosowaniach modeluje rzeczywistość z zadowalającą dokładnością ) W innych nie sprawdza się w ogóle

[cyta]Teoria względności Einsteina nie wymaga istnienia ciemnej materii czy energii[/cytat] wiem że nie wymaga, Ale bez tego wszechświat oparty na modelu einsteina by się rozleciał(znasz historię stałej kosmologicznej?? to wiesz jak to się robi gdy teoria się sypie wprowadza się polepszacze)
P-167337
Saran
» 2017-11-27 23:05:27
@mateczek
Bóg w chrześcijaństwie jest jak najbardziej wszechmogący i mógłby odebrać człowiekowi wolną wolę, ale (zgodnie z teologią) Bóg sam siebie ograniczył w tej kwestii. I tak, jest to kolejny paradoks omnipotencji.
Może niekoniecznie paradoks? Bóg w tym momencie przestałby być wszechmogący no i tyle. To tak jakby użyć komendy
chmod -x chmod
na Linuxie, lub usunąć panel sterowania na Windowsie (czego nie da się zrobić).

4 grawitacja ma prędkość światła (jest jakby informacją) gdyby słońce zniknęło ot tak Ziema przestała by się obracać wokół słońca dopiero po
  8 minutach
No, może i tak jest w teorii, ale czy to prawda? Niektórzy mówią, że grawitony poruszają się z nieskończoną(a raczej bardzo dużą, rzędu setek tysięcy lat świetlnych na sekundę) prędkością. Gdyby słońce zniknęło, w tej samej chwili Ziemia wystrzeliłaby w kosmiczną pustkę.

Tą losowością zepsuli demona Laplace'a, no jak tak można.
Więc może nadal nie mamy wolnej woli, jednak jest ona do tego losowa, a może nie jest, więc ¯\_(ツ)_/¯
Ale z drugiej strony... jeśli to prawda, to oznacza, że faktycznie możemy mieć wolną wolę, a tym samym potwierdzą się hipotezy kwantowej świadomości.
https://en.wikipedia.org/wiki​/Quantum_mind
P-167338
RazzorFlame
Temat założony przez niniejszego użytkownika
» 2017-11-27 23:09:05
W innych nie sprawdza się w ogóle
Podaj przykład.
No, może i tak jest w teorii, ale czy to prawda? Niektórzy mówią, że grawitony poruszają się z nieskończoną prędkością. Gdyby słońce zniknęło, w tej samej chwili Ziemia wystrzeliłaby w kosmiczną pustkę.
Odkształcenia w czasoprzestrzeni rozchodzą się z prędkością światła, co zostało potwierdzone przez wykrycie fal grawitacyjnych kilka miesięcy temu.
P-167339
latajacaryba
» 2017-11-27 23:09:44
jeszcze kilka dni i przebijemy "o wszystkim, czyli o niczym" pod względem ilości postów...
P-167340
1 2 3 4 5 6 7 « 8 » 9 10 11
Poprzednia strona Strona 8 z 11 Następna strona