Panel użytkownika
Nazwa użytkownika:
Hasło:
Nie masz jeszcze konta?

Parametry monitorów C++ (Windows)

Ostatnio zmodyfikowano 2017-12-28 09:37
Autor Wiadomość
Wuwus1
Temat założony przez niniejszego użytkownika
Parametry monitorów C++ (Windows)
» 2017-12-27 18:47:51
Podczas pisania mojego programu natrafiłem na problem związany z wielkością pulpitu i ilością monitorów. Wiem jak pobrać rozmiar monitora komendą
GetSystemMetrics( SM_CXSCREEN );
.
i jak odjąć od niej wielkość paska zadań. Jednak to tylko monitor główny, a ja mam dwa monitory o różnych rozdzielczościach, a użytkownik końcowy może mieć nawet 10 monitorów o różnej wielkości. Rozbiłem ten problem na mniejszy i chciałbym napisać program, który sprawdza na którym monitorze znajduje się kursor myszy lub okno programu i na podstawie tego podawał wielkość monitora i czy znajduje się na nim pasek zadań. Szukałem w dokumentacji Windows ale znalazłem tylko https://msdn.microsoft.com​/en-us/library/windows/desktop​/ms724385(v=vs.85).aspx. Czy ktoś mógłby mnie pchnąć odrobinę do przodu?
P-168155
jankowalski25
» 2017-12-27 23:55:19
Może spróbuj użyć funkcji » WinAPIEnumDisplayMonitors? Same NULLe powinny wystarczyć do pobrania danych ze wszelkich dostępnych monitorów, pseudomonitorów i wirtualnych obszarów.
P-168165
Wuwus1
Temat założony przez niniejszego użytkownika
» 2017-12-28 09:37:34
Dzięki wielkie za odpowiedź. Właśnie przeglądałem dokumentacje winapi i też natrafiłem na tę klasę. Jeszcze raz dzięki za pomoc i utwierdzenie mnie w myśleniu.
P-168168
« 1 »
  Strona 1 z 1