Panel użytkownika
Nazwa użytkownika:
Hasło:
Nie masz jeszcze konta?

algorytm genetyczny - pierwsze kroki - pierwszy program

Ostatnio zmodyfikowano 2018-01-09 16:48
Autor Wiadomość
aaadam
Temat założony przez niniejszego użytkownika
algorytm genetyczny - pierwsze kroki - pierwszy program
» 2018-01-05 10:23:08
witam, chcę się trochę nauczyć na temat algorytmów genetycznych. Teori trochę przeczytałem i chcę napisać mój pierwszy program, który wykorzystuje algorytm genetyczny. Chcę się upewnić, że dobrze postępuje tworząc algorytm, więc opisze go. Oczywiście piewrszy program jest trywialny, chodzi mi o samą idee.
Po pierwsze moim wyjściem jest znalezienie przez algorytm tablicy która się ma składać z samych jedynek tab[10]={1,1,1,1,1,1,1,1,1,1}

populacja to macierz 10x10
(jeden wiersz to jeden gen)

kroki algorytmu :

1. utowrzenie macierzy 10x10 z losowymi elementami 0 lub 1. 
2. sprawdzenie czy w populacji jest tablica z samymi jedynkami jeżeli tak to koniec algorytmu
3. sprawdzam w których 2 genach jest najwiecej jedynek i krzyżowanie poprzez or lub and.
4. losowo zmieniam 2 pozycje w tych najepszych genach na odwrotne(mutacja)
5. usuwam 2 nagorsze osobniki (wiersze) zastępuję je zmutowanymi.
6. koniec iteracji powrót do kroku 2.

pozdro
P-168412
YooSy
» 2018-01-05 10:45:32
P-168414
Saran
» 2018-01-06 14:37:28
@up
Pasowałoby nie dawać jako odpowiedzi samych linków z youtube, jako że jest to zależne od youtube. Filmiki mogą zostać kiedyś usunięte, wtedy odpowiedź nie będzie miała sensu. W niektórych tematach tak już bywało.
P-168431
pekfos
» 2018-01-07 16:45:17
Jeśli uzyskanie poprawnego wyniku jest możliwe, to algorytm jest dobry. Nieważne jak to zaimplementujesz, w takim prostym przypadku o żadnym algorytmie nie będzie można powiedzieć, że ma sens. Nawet konwencjonalnym.

Oczywiście piewrszy program jest trywialny, chodzi mi o samą idee.
To zasadniczo już nie zaliczyłeś. Niektóre metody rozwiązywania problemów nie mają żadnego sensu poza swoja klasą problemów. Algorytm genetyczny jest jak wędka i odpowiedni dla niego problem to wyłowienie ryby z jeziora. Twoim przykładem poszedłeś do łazienki zarzucać wędkę do kibla, tylko dlatego, że to 'mniejszy problem'. Dalej możesz to zrobić, ale nie wiem czy w ten sposób załapiesz ideę. Hello world algorytmów genetycznych itp to wyszukiwanie minimum globalnego funkcji dwóch zmiennych w ciągłej dziedzinie. Z prostszym przykładem na wstęp się nie spotkałem.
P-168465
aaadam
Temat założony przez niniejszego użytkownika
» 2018-01-09 16:48:38
Twoim przykładem poszedłeś do łazienki zarzucać wędkę do kibla hahaha rozbawiło mnie to xD, sprawdzę później ten link oraz poszukam przykładów.
P-168533
« 1 »
  Strona 1 z 1