Panel użytkownika
Nazwa użytkownika:
Hasło:
Nie masz jeszcze konta?

Program na serwerze z bazą SQL i prosta app na telefonie.

Ostatnio zmodyfikowano 2018-03-03 22:29
Autor Wiadomość
robluk3833
Temat założony przez niniejszego użytkownika
Program na serwerze z bazą SQL i prosta app na telefonie.
» 2018-03-03 11:57:50
Ile czasu zajęło by doswiadczonemu programiscie, napisanie programu, który z serwera łączył by się z prostą aplikacją w telefonie, w ktorej to użytkownik mógłby zalogować się jako gość, lub przez email, lub gmail . Na serwerze była by baza danych SQL gromadzaca kilka informacji jak ID. A sama aplikacja miała by opcje sprawdzania ilu użytkownikow jest właśnie zalogowanych.

Wiem, że to niecodzienne pytanie, ale potrzebuje pilnie odpowiedzi ile godzin, by napisanie tego zajęło, komuś kto dobrze zna  C++

Dziękuję.
P-169701
mateczek
» 2018-03-03 14:53:25
klient i serwer to już dwa programy nie jeden. Klient łączy się z serwerem nie odwrotnie.
P-169704
pekfos
» 2018-03-03 15:05:57
ale potrzebuje pilnie odpowiedzi ile godzin, by napisanie tego zajęło, komuś kto dobrze zna  C++
I po co ci taka informacja? Najwyraźniej sam nie zaliczasz się do 'dobrze znających C++', więc co? Pomnożysz razy 5 i będziesz mieć oszacowanie pod własne możliwości..? Taka liczba sama w sobie jest bezużyteczna, do tego można podać cokolwiek, bo opis jest zbyt nieprecyzyjny.
P-169705
robluk3833
Temat założony przez niniejszego użytkownika
» 2018-03-03 16:48:09
Jak to nieprecyzyjny opis? logowanie do panelu nieprecyzyjne, co jest niezrozumiale? Nie wiesz co to logowanie z wpisem do bazy danych? i informacja na app wyswietlajaca ilu jest uzytkownikow w tym czasie zalogowanych?
P-169707
mateczek
» 2018-03-03 16:55:24
bardzo nieprecyzyjny.
"Ile czasu zajęło by doswiadczonemu programiscie, napisanie programu" klijent serwer to dwa programy nie jeden.
łączenie się z bazą danych przez klienta czy przez serwer??  jeśli odwołanie się z telefonu do bazy danych bezpośrednio to może być problem natury bezpieczeństwa i natury technicznej (drivery do bazy danych na androida)


ogólnie do opisu mi pasuje php i aplikacja webowa z poziomu przeglądarki a nie c++.
P-169708
robluk3833
Temat założony przez niniejszego użytkownika
» 2018-03-03 17:51:29
Wyglądało by to mniej wiecej tak. Uzytkownik włącza aplikacje po czym widzi kilka opcji do zalogowania się. Gmail,facebook, email, lub dołącz jako gość. Wybiera np. Dołącz jako gość. I w bazie danych na serwerze zostaje utworzony wpis, jako nowy użytkownik i jego ip telefonu. Tą akcje musiał by wykonac program na serwerze. Jak nie wiem, nie jestem programistą. Teraz gdy istnieje już wpis w bazie danych, przy kolejnym uruchomieniu aplikacji uzytkownik widział by liczbę zalogowanych użytkowników w tym czasie.

Jeżeli ktoś z was zna się na temacie, prosze powiedzieć ile czasu mniej więcej  zajęło by napisanie czegos takiego?
 
1 godzine?
5 godzin?
10 godzin?
20 godzin?
30 godzin?
50 godzin?
100 godzin?
200 godzin?

Czy mógłby ktoś dać choć najmniejszą wskazówkę? Będę bardzo wdzięczny.
P-169709
Elaine
» 2018-03-03 20:20:25
W tym, w czym obecnie piszę to pewnie zajęłoby jedną minutę, z czego 55 sekund zajęłoby ustawienie Mavena, więc w C++ pewnie z 20 lat. :P
P-169722
mateczek
» 2018-03-03 21:03:00
Czy mógłby ktoś dać choć najmniejszą wskazówkę? Będę bardzo wdzięczny.
 nie dostaniesz odpowiedzi bo odpowiedzieć się nie da. Zadajesz źle sformułowane pytanie. Zależy jakich technologii używa programista. Zależy ile gotowych i potrzebnych do zadania funkcji klas ma już w swoim dorobku. Pisanie aplikacji to nie malowanie metra kwadratowego płaskiej powierzchni na akord :P

Możesz trafić na programistę który pisał już coś podobnego i wtedy będzie może dzień(bo wszystkie bloki ma już w swoim dorobku ). Ja na przykład nie mam zielonego pojęcia jak logować się przez Facebooka i samo szukanie tego zajęło by mi sporo czasu. Poza tym twój opis jest naprawdę nieprecyzyjny. Próbujesz narzucić technologię c++ do zadania, które ewidentnie do tego nie pasuje. Dogadanie się z takim klientem zajęło by więcej czasu niż napisanie programu. Programista musi jeszcze w rozmowie rozszyfrować różnicę między tym co mówi klient, że chce a tym co naprawdę chce :). Chcesz mieć własny serwer?? ok.  Taki apache jest rozwijany nieprzerwanie od 1995 roku. 
P-169727
« 1 » 2
  Strona 1 z 2 Następna strona