Panel użytkownika
Nazwa użytkownika:
Hasło:
Nie masz jeszcze konta?

Filtrowanie klawiatury

Ostatnio zmodyfikowano 2018-04-19 19:40
Autor Wiadomość
ziajek444
Temat założony przez niniejszego użytkownika
Filtrowanie klawiatury
» 2018-04-19 14:37:13
Witam, Chciałbym napisać program który po włączeniu pliku .exe będzie przechwytywał jakie klawisze wciskam na klawiaturze (przechwytywał dosłownie, tak żeby wciśnięcie przycisku Windows nie powodowało wyświetlenie menu Windows, albo Alt+F4 nie wyłączał nic). Miało by to przypominać wyłączenie klawiatury. Nie ma to być jednak zwykłe wyłączenie klawiatury, ponieważ jeden odpowiedni klawisz powinien odblokowywać klawiaturę (np. może zamykać naszego exeka).

Chciałbym napisać to w c++.

Myślę że jak mi z tym pomożecie to z myszką już sobie poradzę.

Proszę o pomoc, nakierowanie na rozwiązanie. Byle nie bezsensowne artykuły w guglu. Jak już to coś konkretnego.

Edit: Tak teraz sobie myślę, Jak by się dało wyłączyć możliwość zamykania okna programu skrótem alt+f4 oraz wymusić fokus okna, to wszystkie wciśnięte klawisze były by odbierane tylko przez program. A wciśnięcie przykładowo przycisku 'q' wyłączało by go. Tylko jak wymusić fokus i zabronić zamknięcia przez alt+f4 ?
P-170752
pekfos
» 2018-04-19 18:15:22
Musiałbyś to zrobić na poziomie sterownika klawiatury. Tj napisać swój, np według przykładu z WDK. Bo jak rozumiem, zwykłe Win+L odpada..?
P-170753
ziajek444
Temat założony przez niniejszego użytkownika
» 2018-04-19 18:17:07
Jakiego WDK ?

Głównie chodzi o fokus, to jest najtrudniejsze. Bo ktoś może przejść ALT+Tab do innego okna.

Tak Win + L, odpada.
P-170754
pekfos
» 2018-04-19 19:01:04
Zwykłym oknem nie przechwycisz wszystkiego.
P-170755
ziajek444
Temat założony przez niniejszego użytkownika
» 2018-04-19 19:40:40
wystarczy ze sfokusuje konsole w ktorej jest uruchomiony program. Wtedy kazdy przycisk najpierw wykryje konsola. Jezeli zostanie przycisniety alt, ctrl, shift lub inny wazny klawisz, bede mogl zaregowac. Najwazniejsze jest zeby uniemozliwic zmiane fokusu myszką.

Edit:
Słyszałem że jest sposób wyłączenia klawiatury i przekazywaniu wszystkich sygnałów bezpośrednio do aplikacji. Jak to zrobić?
P-170758
« 1 »
  Strona 1 z 1