Panel użytkownika
Nazwa użytkownika:
Hasło:
Nie masz jeszcze konta?

projekt „oux” w C — nowy język?

Ostatnio zmodyfikowano 2018-04-27 20:52
Autor Wiadomość
overcq
Temat założony przez niniejszego użytkownika
projekt „oux” w C — nowy język?
» 2018-04-25 12:42:10
Utworzyłem nową metodologię programowania w C, opartą głównie na zadaniach (D), przełącznikach (U), raportach (X) i zdarzeniach. Jeśli ktoś chciałby zajrzeć i napisać jakieś uwagi, a może napisać w tym jakiś program, to zapraszam na https://github.com/overcq/oux ; ściąga definicji języka jest tutaj: https://github.com/overcq/oux​/blob/master/compile​/E_coux_S_language.h .
P-170815
RazzorFlame
» 2018-04-25 14:35:21
Według mnie, to jest totalnie nieczytelne i w konsekwencji bezużyteczne. Prędzej bym się w kodzie asemblera rozczytał.
P-170816
overcq
Temat założony przez niniejszego użytkownika
» 2018-04-25 16:15:20
Jeśli taki kod asemblera nie pochodziłby z przeznaczonego na nowe procesory... ;>
Natomiast tutaj jest obsługa wszystkich błędów funkcji systemowych w prosty sposób i inne rozwiązania.
P-170818
RazzorFlame
» 2018-04-25 18:03:27
C/C++
#include <stdio.h>
#include <oux.h>
int main( void )
{
    ab();
    aCd( main );
    a_x( main, NULL );
    f_AB( main, 3, 1 );
    Z_b_c( NULL );
   
    n_i_c( f_AB, main );
    z__T_e( Z_b_c( NULL ) );
    G_o__k( a_x );
    U( main );
    r_w_a( NULL, a_x );
    n_I_e( 10, NULL, FALSE );
    RoZ( 65536 );
    u_m_i( getch, FALSE )
    e_M( TRUE );
}
Nie widzę żadnej różnicy.
P-170819
overcq
Temat założony przez niniejszego użytkownika
» 2018-04-25 18:25:08
Niektóre instrukcje są zdefiniowane przez zewnętrzną bibliotekę ncurses i nie mam wyboru, a te moje wewnętrznie nie są liniowymi instrukcjami, być może tylko w preprocesorze. One zmieniają stan wewnętrzny programu albo czekają na taki stan. Można je raczej porównać do instrukcji asemblera, ale tych rezerwowanych dla systemu operacyjnego.
P-170820
DejaVu
» 2018-04-27 20:52:52
Podaj liczbę programistów używających tego języka w biznesie. Strzelam: zero. Podaj szacunkową liczbę programistów używających tego języka w biznesie za 10 lat. Strzelam: zero. Dlaczego? Bo nie spełnia warunków biznesowych tj.:
- nie ma programistów na rynku;
- nie ma bibliotek, które umożliwiałyby stworzenie czegokolwiek szybciej niż C#/Java;
- nawet jeżeli znajdzie się kilku programistów to problem będzie z utrzymaniem aplikacji jak nawalą gruzu i odejdą.

Podsumowując: fajnie, że piszesz coś co Ciebie interesuje, jednak szanse na zastosowanie biznesowe jest marne, jeżeli Twój język nie rozwiąże jakiegoś problemu, który aktualnie jest czasochłonny w istniejących językach.

BTW. Pisanie kodu w C w obecnych czasach raczej nie jest najlepszym pomysłem.
P-170841
« 1 »
  Strona 1 z 1