Panel użytkownika
Nazwa użytkownika:
Hasło:
Nie masz jeszcze konta?

Jaka biblioteka do obsługi myszki i klawiatury

Ostatnio zmodyfikowano 2018-09-22 14:24
Autor Wiadomość
mrxardas
Temat założony przez niniejszego użytkownika
Jaka biblioteka do obsługi myszki i klawiatury
» 2018-09-19 21:15:45
Witam czy jest, jakaś biblioteka która pozwoli mi obsługiwać myszkę i klawiaturę. Chodzi mi o taką standardową żebym nie musiał jej dodatkowo instalować.
Funkcje jakie miała by spełniać to np. ruchy myszą, klikanie myszą, wpisywanie z klawiatury, a jeśli nie ma wbudowanej to jaką trzeba by było doinstalować? Jak by co to na Linuksa.
edit: aby nie było szukałem w google ale jest to temat trochę kiepsko wypozycjonowany i wszystko co znalazłem dotyczyło windows.h reszty nie zrozumiałem.
P-172356
pekfos
» 2018-09-19 21:48:26
Obsługa myszki i klawiatury tak po prostu, czy chodzi o GUI?
P-172357
mrxardas
Temat założony przez niniejszego użytkownika
» 2018-09-19 21:54:47
Nie tylko myszka i klawiatura bez gui.
P-172358
DejaVu
» 2018-09-19 22:27:09
Jeżeli chcesz używać klawiaturę i myszkę we własnej aplikacji to np. biblioteka SFML jest ciekawa. Jeżeli chcesz kontrolować swoją aplikacją zachowanie myszki i klawiatury to tematyka narusza regulamin.
P-172359
mrxardas
Temat założony przez niniejszego użytkownika
» 2018-09-19 22:59:32
Cytuje punkt regulaminu: "Ingerowanie w aplikacje trzecie
Jeżeli chciałbyś zapytać się o metody ingerowania w aplikacje osób trzecich to wiedz, że takie tematy nie są tu mile widziane i z miejsca wylądują one w koszu. My staramy się pomagać osobom tym, które chcą się czegoś nauczyć i wykorzystywać zdobytą wiedzę w dobrej wierze. Ingerowanie w aplikacje trzecie, jak również próby zdobywania wiedzy w tej dziedzinie, jest przez nas odbierane jako szkodliwa działalność do której ręki przykładać nie chcemy i nie będziemy."
Gdybym chciał ingerować w aplikacje 3. użył bym do tego autoita bądź jeszcze prostszego xte gdybym chciał kontrolować co ktoś wpisuje z klawiatury (keylogger) użył bym gotowca z windows.h mi natomiast zależy na spełnieniu swojej zachcianki w postaci wiedzy jak zrobić pseudo robota w c++ który za nas steruje myszką i klawiaturą. Oczywiście zapoznam się z SFLM mam nadzieje że spełni moje potrzeby.
P-172360
DejaVu
» 2018-09-19 23:37:02
jak zrobić pseudo robota w c++ który za nas steruje myszką i klawiaturą
A jakie widzisz praktyczne zastosowanie tych funkcjonalności?
P-172362
pekfos
» 2018-09-19 23:46:24
gdybym chciał kontrolować co ktoś wpisuje z klawiatury (keylogger) użył bym gotowca z windows.h
Windows.h jest tylko na Windowsa.
P-172363
mrxardas
Temat założony przez niniejszego użytkownika
» 2018-09-20 00:48:52
Tak, wiem że windows.h jest tylko na windowsa, chciałem udowodnić że nie mam złych zamiarów ponieważ gdybym chciał to w internecie jest pełno prostszych rozwiązań do tego typu rzeczy.
A co do praktycznego zastosowania to w tym momencie chce się uczyć wszystkiego co mnie interesuje w danej chwili interesuje. Nie jestem osobą która lubi pisać setny kalkulator albo setną aplikacje z wyskakującym okienkiem.
Chyba po to jest forum aby się uczyć od lepszych i zadawać pytania, nie można oceniać z góry że jeśli coś ma zastosowanie w hackach lub botach musi zostać zastosowane akurat w złej sprawie, nie oceniajcie ludzi z góry i nie wyciągajcie pochopnych wniosków.
Chce się uczyć tego co mnie w danym momencie interesuje i gdybym naprawdę chciał coś złego zrobić to naprawdę użył bym prostszych metod niż pisanie takiej aplikacji w c++. Nie napisałem ani razu że zamierzam kontrolować inną aplikację. Więc nie rozumiem skąd takie daleko idące wnioski.
P-172366
« 1 » 2
  Strona 1 z 2 Następna strona