Panel użytkownika
Nazwa użytkownika:
Hasło:
Nie masz jeszcze konta?

Jaka biblioteka do obsługi myszki i klawiatury

Ostatnio zmodyfikowano 2018-09-22 14:24
Autor Wiadomość
pekfos
» 2018-09-20 16:17:38
Tak, wiem że windows.h jest tylko na windowsa, chciałem udowodnić że nie mam złych zamiarów ponieważ gdybym chciał to w internecie jest pełno prostszych rozwiązań do tego typu rzeczy.
To znaczy pełno prostszych rozwiązań, które się nie nadają, bo pytałeś o bibliotekę na Linuksa?
Jak by co to na Linuksa.
Nie bardzo też rozumiem, w jaki sposób istnienie prostszych rozwiązań udowadnia, że nie masz złych zamiarów ;)

Nie napisałem ani razu że zamierzam kontrolować inną aplikację. Więc nie rozumiem skąd takie daleko idące wnioski.
Podaj przykład generowania kliknięć myszką, naciśnięć klawiszy itp, które nie mają na celu kontrolować czegoś. To by miało tyle sensu co klikanie myszką, która nie jest podłączona do komputera. Nasłuchiwanie kliknięć myszką, czy wciskanych klawiszy poza oknem aplikacji to szkodliwe zachowanie. Nie spodziewałbym się pozytywnego wyniku na VirusTotal po takim programie.

Oczywiście zapoznam się z SFLM mam nadzieje że spełni moje potrzeby.
Jeśli nie spełni, to Xlib może być lepsze. Tej biblioteki SFML używa pod Linuksem do obsługi myszki itp.
P-172375
mrxardas
Temat założony przez niniejszego użytkownika
» 2018-09-20 17:57:06
Ostatni przykład z mojego życia wzięty to prezentacja na stronie która ma 300 stron z lektorem który czyta jej treść. Możesz siedzieć przy komputerze i przewijać ją przez pare godzin ręcznie ale też możesz usiąść wygodnie w fotelu słuchać jej i patrzeć jak twój bot robi to za cb. Bo okrojy budżet twórców nie pozwala ci na takie udogodnienie.
Dziękuje wam za pomoc te 2 biblioteki mi się przydadzą przy okazji tej pierwszej znalazłem w niej ciekawe funkcje które też mnie interesowały ale nie wiedziałem że są w niej zawarte.
P-172376
Elaine
» 2018-09-22 13:43:51
Nasłuchiwanie kliknięć myszką, czy wciskanych klawiszy poza oknem aplikacji to szkodliwe zachowanie. Nie spodziewałbym się pozytywnego wyniku na VirusTotal po takim programie.
Z ciekawości wrzuciłam swój stary, od kilku lat nierozwijany (bo WinCompose jest lepsze) program do emulacji klawisza compose pod windowsem w VirusTotal, który działa właśnie poprzez podstawienie globalnego haka na klawiaturę (i nie tylko, jest też np. hak na zmianę focusu), bo inaczej pod windowsem się tego zrobić nie da bez grzebania w trybie jądra, wynik: https://www.virustotal.com/#​/file​/3fa1732f0f28c749b4a35c1aeb586​c6071c699fc3b19687a8b3d5b39021​76b0c​/detection.

(tak, data kompilacji jest dzisiejsza, bo starych binarek nigdzie nie mam; na całe szczęście build system działa na tyle dobrze, że crosskompilacja polega tylko na wskazaniu, którego kompilatora użyć)

Xlib może być lepsze.
Generalnie preferowane jest xcb, bo obsługuje asynchroniczność, przez co pozwala na zmniejszenie liczby przełączeń między procesami (lokalnie) i ilości danych przesyłanych po sieci (zdalnie).
P-172380
pekfos
» 2018-09-22 14:24:20
https://www.virustotal.com/#​/file​/ac207ac662d42be717e0615a4678b​79658888b2c5b4f2abc0f9166ac88b​d906b​/detection
Do tego BitDefender blokował uruchomienie aplikacji, bodajże przez to że było użyte GetAsyncKeyState() w implementacji SFMLa. Wg tego wątku, SFML ma trochę false positives na VirusTotal.
https://en.sfml-dev.org/forums​/index.php?topic=23997.0
P-172381
1 « 2 »
Poprzednia strona Strona 2 z 2