Panel użytkownika
Nazwa użytkownika:
Hasło:
Nie masz jeszcze konta?

Pliki x-executable, x-sharedlib oraz kompilacja ich + pytanie na tamaty IDE

Ostatnio zmodyfikowano 2018-10-13 20:30
Autor Wiadomość
mrxardas
Temat założony przez niniejszego użytkownika
Pliki x-executable, x-sharedlib oraz kompilacja ich + pytanie na tamaty IDE
» 2018-10-13 19:29:52
Witam mam taki problem że praktycznie w ogóle nie znam się na kompilatorach oraz IDE.
1.
No i mam pytanko takie. Jak wydaje komendę g++ main.cpp   otrzymuję x-sharedlib.
Jak wydam komendę clang++ main.cpp otrzymuję x-executable.
Wnioskuję, może bardzo błędnie że te pliki x-sharedlib to są pewnie odpowiedniki windowsowych dll dla exe. Tutaj dodam że na dll też prawię się nie znam, więc mogę się mylić.
Generalnie chciał bym się dowiedzieć czy są jakieś flagi dla tych kompilatorów które pozwoliły by mi otrzymać tek pliki na odwrót czyli g++ da exe a, clang++ da bibliotekę.
2.
No i kolejne pytanie teraz bardziej na temat IDE, generalnie zacząłem się tym bawić bo doszedłem do takiego etapu nauki że zaraz to chyba będzie mi potrzebne (wcześniej korzystałem tylko z geana i notatnika). Więc tak, czy ktoś mógł by mi polecić jakiś poradnik na temat ogólny o IDE, tylko błagam po polsku, czytanie po angielsku jest dla mnie bardzo niewygodne. Generalnie te wszystkie IDE które mam przetłaczają mnie funkcjami i chciał bym na początku poznać jak obsługiwać to wszystko co pojawia się w katalogu projektu czyli te wszystkie make, cmake, installe i cała masa różnych plików. Dodatkowo parametry budowania. O tych dziwnych plikach wiem tyle że, jak instaluje program na linuxie to chcąc nie chcąc muszę się tym posługiwać ale wtedy wpisuje tylko dwie, trzy komendy ewentualnie dodatkowy parametr folderu instalacyjnego w ./configure i na tym moja znajomość tego się kończy. Dodam że i tak mam je wszystkie pozapisywane w notatniku bo niektórych długich komend z dodatkowymi parametrami to bym nie zapamiętał. No więc jak ktoś zna jakiś dobry poradnik na ten temat po polsku to proszę mi wysłać im bardziej dogłębnie tłumaczy tym lepiej.

Pozdrawiam.

Albo książka jak znacie na temat IDE, pewnie ten temat może zająć wiele stron.
P-172602
pekfos
» 2018-10-13 20:04:53
1. https://stackoverflow.com​/questions/41398444​/gcc-creates-mime-type-application-x-sharedlib-instead-of-application-x-applicati
2. Po prostu szukasz, gdzie jest przycisk który kompiluje kod i tyle. Jeśli potrzebujesz czegoś więcej i nie jest to wystarczająco intuicyjne by to szybko znaleźć samemu, szukasz w google. Sprawdzony przepis na poznanie dowolnego programu.

tylko błagam po polsku, czytanie po angielsku jest dla mnie bardzo niewygodne.
Lepiej zacznij pracować nad tym angielskim, wiecznie uciekać nie dasz rady.
P-172603
mrxardas
Temat założony przez niniejszego użytkownika
» 2018-10-13 20:30:43
o działa dzięki :)
P-172604
« 1 »
  Strona 1 z 1