Panel użytkownika
Nazwa użytkownika:
Hasło:
Nie masz jeszcze konta?

szyfrowanie plikow

Ostatnio zmodyfikowano 2018-10-16 19:51
Autor Wiadomość
Zayebisty
Temat założony przez niniejszego użytkownika
szyfrowanie plikow
» 2018-10-16 15:08:24
witam

chcial bym zapytac:

1.co moglbym zrobic by uzytkownik nie mogl otwierac ani edytowac plikow dolaczonych do projektu lub chociaz jak moglbym mu to utrudnic.. wiem ze taki plik txt moge poprostu zaszyfrowac ale co z takim zdj lub innymi tego typu

2.wiem ze jakies male pliki da sie wplesc w plik exe tylko jak?

3. niektorzy robia tak ze pakuja wszystkie zasoby w jeden plik .pck czy cos takiego

4.czy da sie cos z robic z skryptem lua zeby w kodzie dzialal tak samo ale nikt nie mogl go edytowac
P-172615
pekfos
» 2018-10-16 18:52:17
wiem ze taki plik txt moge poprostu zaszyfrowac ale co z takim zdj lub innymi tego typu
Może też po prostu zaszyfrować?

2.wiem ze jakies male pliki da sie wplesc w plik exe tylko jak?
Jako globalną tablicę, lub przez mechanizm zasobów.

3. niektorzy robia tak ze pakuja wszystkie zasoby w jeden plik .pck czy cos takiego
Aha?

4.czy da sie cos z robic z skryptem lua zeby w kodzie dzialal tak samo ale nikt nie mogl go edytowac
A czym to się różni od punktu 1 i 2?
P-172616
Zayebisty
Temat założony przez niniejszego użytkownika
» 2018-10-16 18:59:07
1.jak zaszyfrowac zdj zeby mozna bylo je wczytac normalnie takim sfml
2.a dokladniej moze jakis link?
3.nie rozumiem zdziwnienia
4.jak zaszyfrowac lua
P-172617
pekfos
» 2018-10-16 19:10:30
1. Biblioteka musi mieć możliwość wczytywania z pamięci. Wczytujesz plik do pamięci, robisz z nim co tylko ci się podoba i wczytujesz z pamięci.
2. Co to tablica, powinieneś dobrze wiedzieć. Do tej metody polecam hexedytor który potrafi wyeksportować bajty do kodu w wybranym języku programowania. Np HxD potrafi.
» Kurs WinAPI, C++ » PodstawyZasoby lekcja
3. To nie zdziwienie, tylko odpowiedź na brak pytania.
4. Patrz: punkt 1.
P-172618
Zayebisty
Temat założony przez niniejszego użytkownika
» 2018-10-16 19:22:58
1.zrozumialem dziekuje
2.zgadza sie wiem co to tablica ;) sprobuje z tym pogrzebac
3.przepraszam moj blad.. wiedz moje pytanie brzmi jak mozna zrobic cos takiego
P-172619
pekfos
» 2018-10-16 19:29:57
Pakowanie plików najprościej zrobić jakąś biblioteką. Choćby taką od formatu ZIP. Ewentualnie możesz stworzyć własny format, nie jest to szczególnie skomplikowane.
P-172620
Zayebisty
Temat założony przez niniejszego użytkownika
» 2018-10-16 19:42:01
skoro to nie takie skomplikowane to moge prosic o jakis link gdzie to jest objasnione
P-172621
pekfos
» 2018-10-16 19:51:12
Zapis binarny
Ze szczególnym podkreśleniem
Pamiętaj, że to nie jest jedyna możliwość zapisu i odczytu tekstu. Nikt nie zabroni ci zapisywać rozmiaru a potem opisanego nim bloku z tekstem, wtedy już bez zera na końcu. Zauważ, że zero nie będzie wtedy zarezerwowane jako symbol końca, więc będzie mogło należeć do tekstu, jak każdy inny znak. Można powiedzieć, że to nie będzie już tekst, lecz blok dowolnych danych, co daje nowe możliwości.
Przez 'nie jest skomplikowane' miałem na myśli, że jak pomyślisz chwilę to sobie poradzisz, o ile umiesz obsługiwać pliki. Ale jeśli koniecznie musisz mieć 'tutorial', pewnie w internecie coś znajdziesz.
Frazy, które należy wpisać w wyszukiwarkę google:
P-172622
« 1 »
  Strona 1 z 1