Panel użytkownika
Nazwa użytkownika:
Hasło:
Nie masz jeszcze konta?

Programowanie wyświetlacza LCD

Ostatnio zmodyfikowano 2019-01-26 09:42
Autor Wiadomość
CPnHorror
Temat założony przez niniejszego użytkownika
Programowanie wyświetlacza LCD
» 2019-01-23 17:37:16
Witam posiadam pewien wyświetlacz i chciałbym go zaprogramować. Poradzicie mi od czego powinienem zacząć?

Potrafię kodzić w C++ i (już prawie optymalnie) OpenGL.

Wyświetlacz: hannstar hsd043i9w1 - a00

P-173665
pekfos
» 2019-01-23 17:57:57
Zapewne najpierw musisz go gdzieś podłączyć.
P-173666
CPnHorror
Temat założony przez niniejszego użytkownika
» 2019-01-23 18:17:01
Myślę że na pewno.
Pewnie pod mikrokontroler albo mikroprocesor ale jak za niego się zabrać? Poleciłby mi ktoś dobra literaturę do tego? Najlepiej po polsku..

Chciałbym zaprogramować urządzenie niezależne.
P-173667
pekfos
» 2019-01-23 19:18:26
Arduino, Raspberry, własny układ na AVR. Wybór jest spory, zależy co dokładnie chcesz osiągnąć. Największy problem to może być ten wyświetlacz - może nie być do niego bibliotek, ani przejściówek by go podłączyć. Raczej lutownicy i projektowania PCB nie unikniesz. O polskich materiałach możesz zapomnieć. Po polsku możesz sobie najwyżej poczytać wprowadzenie do platformy, jaką sobie wybierzesz
P-173668
CPnHorror
Temat założony przez niniejszego użytkownika
» 2019-01-23 19:31:15
Z angielskim dam radę tylko trochę dłużej to potrwa.
Przejściówkę wylutuje z układu jakoś ew. Zakupie. Skoro same wyświetlacze można kupić to muszą być. Chciałbym zrobić urządzenie które posiadałoby parę funkcji

-łączenie się z własnym systemem na pc przez bluetooth lub WiFi i wyświetlanie go
-odrębny system posiadający parę programów np. ReaderPDF, kalendarz, notatnik czy cokolwiek innego może odtwarzacz muzyki i filmów.


Oczytalem się książek sci fi i ostatnio mnie natchnęło
P-173669
mateczek
» 2019-01-26 09:42:23
Są wyświetlacze do budowania urządzeń. One przeważnie mają jakiś układ i opisaną magistralę do komunikacji. W sklepach dla hobbystów jest tego pełno: kamami, botland farnel itp. https://botland.com.pl/pl​/596-wyswietlacze-lcd-tft-i-ips

Pytanie czy to taki wyświetlacz z opisanym interface czy raczej część zamienna do jakiegoś monitora?? Jeśli to jest to drugie to trzeba najpierw z wyświetlacza zrobić monitor. (I tu nie programowanie ale budowa sprzętu) Zamiast C++ to raczej VHDL. Jak chcesz się bawić polecił bym gotowy wyświetlacz z oferty jednego z wyżej wymienionych sklepów. A jeśli twoje urządzenie miało by być z systemem operacyjnym to rasbery_Pi + jakiś wyświetlacz z logiem malinki, lub zwykły monitor pod HDMI.

PS. Najlepszą przejściówką do takiego wyświetlacza który pochodzi z jakiegoś monitora LCD jest ten monitor(reszta jego elektroniki). 

P-173683
« 1 »
  Strona 1 z 1