Panel użytkownika
Nazwa użytkownika:
Hasło:
Nie masz jeszcze konta?

Nabywanie umiejętności w C++ pod kątem znalezienia pracy jako programista

Ostatnio zmodyfikowano 2019-02-07 19:24
Autor Wiadomość
rottingham
Temat założony przez niniejszego użytkownika
Nabywanie umiejętności w C++ pod kątem znalezienia pracy jako programista
» 2019-02-06 17:46:23
Cześć!

Mam do Was pytanie. Co polecacie bardziej osobie bez wykształcenia programistycznego, która jednak chciałaby się nauczyć tego fachu i zacząć pracować w zawodzie.

Wiem, że podstawą jest pisanie, w szczególności własnych autorskich projektów.

Ale poza tym co polecacie bardziej: robienie zadań ze SPOJa czy kontrybuowanie do open source?

Pozdro.
P-173895
pekfos
» 2019-02-06 19:37:52
Do robienia kontrybucji do Open Source wypadałoby umieć programować, a nie tylko pisać kod. SPOJ jest lepszym sposobem by z tym zacząć. To i autorskie projekty.
P-173898
DejaVu
» 2019-02-06 23:11:11
Spoj i pisanie gier.
Spoj = algorytmika i myślenie
Gry = uczenie się budowania architektury, rozwiązywania problemów organizacji projektu, panowania nad znacznie większym kodem no i przede wszystkim frajda z tego, że się robi własne gierki. Gierka może trafić do 50 osób, a specyficzna aplikacja desktopowa mówiąc wprost: do nikogo.

/edit:
Jeżeli chcesz wejść na rynek IT to rekruterzy polecają zaczynać ścieżkę kariery od stanowiska testera (bo jest najprostsza). Jeżeli chcesz wejść na rynek IT jako programista to polecam C#. Powód: mam wrażenie, że tam panują absurdalnie dziwne kryteria rekrutacji i w zasadzie da się dostać pracę jako programista C# nie umiejąc dobrze programować (co jest w sumie przykre, ale tak wygląda rzeczywistość).

C# -> cały czas nowe technologie, nowe projekty, półroczny kod uważany jest za stary i nie potrafią się już nim poruszać więc... piszą to samo od nowa dwa lata później no i oczywiście z najnowszymi bibliotekami, bazując na przeczytanych tutorialach :)
C++ -> projekty 20 lat +, duże doświadczenie wymagane, trzeba umieć analizować istniejący kod i pracować ze starym kodem.

Są jeszcze języki skryptowe typu Python, ale to pewnie nie jest satysfakcjonujący język jeżeli myślisz o poważnym programowaniu.
P-173901
pekfos
» 2019-02-06 23:23:31
Są jeszcze języki skryptowe typu Python, ale to pewnie nie jest satysfakcjonujący język jeżeli myślisz o poważnym programowaniu.
To Python w ogóle nadaje się do poważnego programowania?
P-173904
rottingham
Temat założony przez niniejszego użytkownika
» 2019-02-07 19:24:23
Dzięki Panowie za rzeczowe opinie.

W takim razie karierę w IT rozpocznę prawdopodobnie od stanowiska testera. A póki co zostaje mi  SPOJ i napisanie chociaż tetrisa (no, gdy już pokonam rozdział 43 i poziom 5...). 

Pozdrawiam!
P-173915
« 1 »
  Strona 1 z 1